28 stycznia, 2022

Zlew do zadań dużej wagi

Zlew do zadań dużej wagiUmycie dużych blach lub garnków, napełnienie czajnika, wysokiego wazonu albo wiadra to zadania, które bywają problematyczne ze względu na nietypowe i nieporęczne gabaryty tych przedmiotów.

Dlatego im większa komora zlewu, tym łatwiej wykonać tego rodzaju czynności. W niewielkich kuchniach lub we wnętrzach, w których zainstalowana jest zmywarka, wystarczający będzie zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem. Ważne jednak, by głębokość i wymiary miski były możliwie duże – oczywiście proporcjonalnie do możliwości metrażowych pomieszczenia. Istotny jest również materiał, z jakiego wykonane jest wyposażenie. Największą popularnością wciąż cieszą się modele ze stali nierdzewnej, które przy dobrych parametrach i dużej trwałości charakteryzują się też niewysoką ceną. Często wybierane są również zlewy konglomeratowe, zbudowane z odpornej na uszkodzenia mieszanki kamienia i elastycznych żywic, których dodatkową zaletą jest możliwość barwienia na wiele kolorów, co pozwala dopasować zlew do kolorystyki całego pomieszczenia.

Na rynku dostępne są także sporo droższe, ale za to efektowne modele wykonane z granitu, które wyróżnia wysoka trwałość.

Ich duża waga sprawia jednak, że konstrukcja mebli, w których będą one montowane, wymaga wzmocnienia.  Z perspektywy wygody użytkowania, ważne jest by dobrać zlew dopasowany do indywidualnych potrzeb domowników – i tak, osoby praworęczne powinny mieć ociekacz po lewej stronie, a leworęczne – po prawej. Jednak nawet najwygodniejszy zlewozmywak nie spełni swojej funkcji bez odpowiednio dostosowanej baterii.

Dodaj komentarz