18 stycznia, 2022

Zawias i jego osadzenie przy bramie

Zawias i jego osadzenie przy bramieTu trzeba rozważyć techniczne aspekty montowania siłownika na bramie typu skrzydłowego.

W konstrukcjach marki Nice często występuje wymiar „C”. To ma największe znaczenie przy wybieraniu odpowiedniego napędu. Słupki o wymiarach 100 x 100 milimetrów gdzie zawias mamy zamocowany w połowie, da nam wynik C=50mm. W zasadzie, każdy napęd z oferty Nice da się tu zamontować poprawnie. Najlepiej będzie wybrać siłowniki  napędem śrubowym, gdzie skrzydło nie przekracza długością trzech metrów. W drugim przykładzie słupki murowane z cegły klinkierowej o wymiarach 380×380 milimetrów. Trzeba pomyśleć na co się zdecydować bo wydłużone wersje siłowników nie zawsze będą dobrze się sprawdzały. Podobnie jak napędy z łamanym ramieniem. Mają one mnóstwo mocnych stron jeśli chodzi o użytkowanie i montaż. Dochodzimy do miejsca, w którym czasem trzeba będzie wykorzystać słupki z małym przekrojem – 80×80 milimetrów. Z jednej strony mamy tam furtkę, z drugiej ogrodzenie danej posesji. Wciśnięcie na taką bramę siłownika może być naprawdę bardzo trudne, a czasem po prostu niewykonalne. Wówczas trzeba postawić na montaż podziemny. Jednak trzeba pamiętać, że stopień skomplikowania montażu będzie tutaj wymagał wykonania drenażowego systemu w skrzyni fundamentowej siłownika. To czyni w niektórych przypadkach całą sprawę wręcz misją niemożliwą. Te wskazówki na pewno pomogą sprawniej dokonać wyboru jeśli chodzi o odpowiedni zestaw automatyki dla bramy skrzydłowej.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że tu bez działań profesjonalnego instalatora się nie obejdzie.

Taka osoba dopiero gwarantuje, że wszystko będzie u nas rozwiązane tak jak być powinno. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz