18 stycznia, 2022

Zaręczyny – o czym warto pamiętać?

Zaręczyny – o czym warto pamiętać?

Jeśli dwójka ludzi żyje ze sobą w związku i jest pewna swojej wzajemnej miłości, to nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zacząć planować wspólne, „oficjalne” życie i budowanie własnej rodziny. Zanim dojdzie do ślubu i zalegalizowania takiego związku, zwykle ma miejsce jeszcze jedna, równie magiczna chwila – zaręczyny.

To właśnie w tym momencie partnerzy oficjalnie stwierdzają przed sobą, że chcą spędzić ze sobą wszystkie pozostałe dni swego życia.

Skoro jest to tak ważny moment, warto postarać się, aby był on zapamiętany jako rzeczywiście wyjątkowa i piękna chwila

Wokół zaręczyn wyrosło wiele wspaniałych tradycji, których kultywowanie jeszcze bardziej zwiększa urok tego momentu. Piękną tradycją jest na przykład oświadczanie się w wyjątkowych, romantycznych miejscach. W zależności od upodobań partnerów może to być plaża o zachodzie słońca, szczyt góry, lub jakiekolwiek inne miejsce które jest dla danej pary po prostu istotne. Zwykle inicjatywa należy tu do panów i to oni powinni zabrać swoją partnerkę w takie miejsce.

Do panów należy też zadanie kupienia pierścionka zaręczynowego, który wręcza się wybrance swojego serca

Tej kwestii warto poświęcić jak najwięcej uwagi, tym bardziej, że pierścionki zaręczynowe w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie są obecnie oferowane w całych dziesiątkach sklepów jubilerskich – przykładowo tu: https://goo.gl/maps/PwYE7vrsLQu. W pierwszej chwili można poczuć się wręcz przytłoczonym przez ogromną ilość różnych modeli wykonywanych na najróżniejsze sposoby. Warto z góry wiedzieć, czego dokładnie szukamy i jakim stylem jesteśmy zainteresowani – możemy zdecydować się zarówno na bardziej nowoczesne, jak i tradycyjne pierścionki.

Dodaj komentarz