28 stycznia, 2022

Zalety nowego IPhone X

Zalety nowego IPhone X

Nowy produkt firmy Apple jest wygodny, intuicyjny w użytkowaniu i niezwykle wygodny.

Oglądając telefon IPhone X zauważymy od razu, że jest on dużo mniejszy niż jego poprzednicy, a jednocześnie ekran pozwala na komfortowe przeglądanie dowolnych treści. Zarówno filmów, zdjęć, jak i tekstów. Ograniczone zostały boczne ramki i nadano nowe proporcje ekranów. Zrezygnowano też z tradycyjnego przycisku home. Całość robi bardzo eleganckie i korzystne wrażenie. Telefon jest funkcjonalny, lekki i doskonale mieści się w dłoni.

Zamiast tradycyjnej obsługi telefonu, zastosowano system gestów

Za ich pośrednictwem zamykamy oraz przełączamy aplikacje, oraz poruszamy się po całej zawartości telefonu. Wbrew pozorom system gestów jest stosunkowo prosty do opanowania i po chwili bez problemów poruszamy się po urządzeniu.

Sam wyświetlacz robi dużo lepsze wrażenie niż w przypadku konkurencyjnych produktów w porównywalnej kategorii cenowej. Kolory są niezwykle nasycone, a kontrast jest bardzo wyraźny. Przeglądanie filmów jest czystą przyjemnością nawet przy dużej ilości szczegółów.

Rewelacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie True Tone

Pozwala on, na dostosowanie się natężenia baw i intensywności aktywności wyświetlacza do warunków panujących na zewnątrz. Dzięki temu możemy komfortowo korzystać z urządzenia nawet przy silnym świetle słonecznym, czy w ciemnościach. Co ciekawe urządzenie jest dużo wydajniejsze. Komfort pracy uzyskujemy już przy ustawieniu jasności na poziomie sześćdziesięciu procent. Atrakcyjność rozwiązań widać szczególnie w usłudze Face ID. System działa doskonale i w pełni zastępuję autoryzacje bazującą na odcisku palca. Kamera oznacza na naszej twarzy ponad trzydzieści tysięcy punktów, które są następnie łączone w pełen wzór. Dzięki temu z jednej strony możemy swobodnie korzystać z systemu autoryzacji, a z drugiej nie da się on oszukać choćby na zasadzie zwykłego zdjęcia. Co więcej, system cały czas się uczy nasze twarzy i aktualizuje posiadane informacje. Dzięki temu funkcja bardzo szybko osiąga skuteczność na poziomie 95% i choć w każdej chwili możemy odblokować telefon kodem, to szybko przestaję on nam być potrzebny.

Dodaj komentarz