18 stycznia, 2022

Zalety konta internetowego

Zalety konta internetowegoWspółcześnie coraz częściej standardem, którego oczekujemy od banku, jest oferta bankowości internetowej i możliwość posiadania konta internetowego.

Wygoda i łatwość dostępu

Konto internetowe posiada wiele zalet, których próżno szukać w tradycyjnych rachunkach bankowych. Do najważniejszych zaliczyć możemy:

-Niższy koszt prowadzenia konta

-Wygodę

-Łatwość wykonywania operacji

Korzystanie z konta internetowego jest dużo łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnego rachunku. Przede wszystkim, aby wykonać dowolną operację, nie musimy już wychodzić z domu i szukać odpowiedniej placówki naszego banku. To ułatwienie, które jest pomocne zwłaszcza tym klientom, którzy mieszkają w niewielkich miasteczkach lub na wsi, gdzie dostępność banku nie jest czymś oczywistym. Dodatkowo z konta internetowego możemy skorzystać zawsze. Jest ono dla nas dostępne przez dwadzieścia cztery godziny i siedem dni w tygodniu. Konta tego typu są też zazwyczaj tańsze. Bank nie musi do obsługi naszych finansów zatrudniać pracowników i jest w stanie zrezygnować z opłat, które standardowo ponosimy przy obsłudze tradycyjnych rachunków.

Bezpieczeństwo

Powszechnie uważa się, jednak że bankowość internetowa jest mniej bezpieczna niż korzystanie z usług placówki banku. To jednak tylko część prawdy. Nosząc pieniądze do banku w sensie fizycznym, jesteśmy dużo bardziej narażeni na atak złodzieja niż w przypadku dokonywania przelewu za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Jesteśmy też bardziej bezbronni, bo w takim przypadku sprawca ataku jest anonimowi. Utracie w takim przypadku podlega też całość naszego majątku. Złodziej nie zabierze przecież części pieniędzy, które mamy w portfelu i wypłaciliśmy je z banku. W przypadku bankowości elektronicznej złodziej jest w stanie ukraść zazwyczaj tylko te pieniądze, które mu sami wręczymy. Do ataków cyber przestępców dochodzi bowiem najczęściej podczas wykonywania przelewu i w większości przypadków jest to nasza wina. Udostępniamy przestępcom hasło lub korzystamy ze specjalnie spreparowanych przez nich stron internetowych.

Dodaj komentarz