28 stycznia, 2022

Zakup własnego domu

Zakup własnego domuWłasny dom jest marzeniem wielu z nas, ale jak każdy zdaje sobie sprawę, jest to także marzenie dosyć mocno kosztowne, przynajmniej wtedy gdy realizuje się je w najbardziej typowy i najmniej naszym zdaniem korzystny sposób. Mianowicie część z nas czy to zakup czy budowę domu finansuje z dosyć drogich kredytów, których wartość w dłuższej perspektywie czasowej przekraczać może wartość samej nieruchomości, przy okazji też dochodzi do tego kosztowne utrzymanie dużego, czy jak się też czasem okazuje za dużego domu, w który się zainwestowało. Jest to dosyć poważny problem obserwowalny zresztą praktycznie na całym świecie.

Tanie budownictwo

Można jednak to marzenie spełnić na nieco inny sposób, inwestując w domy zdecydowanie tańsze, a przy tym tak samo wytrzymałe i atrakcyjne. Chodzi oczywiście o domki kanadyjskie, czyli klasyczną jak by nie było konstrukcję szkieletową. Barierą dla niektórych może być już samo to że jest to w naszym przynajmniej kraju dosyć nowatorska technologia, a co za tym idzie nie każdy wie w ogóle jak zacząć budowę takiego domu. Dobra wiadomość jest taka, że wcale samodzielnie nie trzeba rozpoczynać budowy od zera, można skorzystać z gotowych już ofert, czyli kupić dom na jednym z nowych osiedli.

Domki drewniane

Na przykład może być to osiedle Gostkowo. Kupując nowy dom można także zaoszczędzić, tak więc może wyjść to jeszcze taniej niż samodzielna budowa od początku. O ile przy tradycyjnym murowanym budownictwie taka zależność byłaby nie do pomyślenia, to tutaj wygląda to trochę inaczej bowiem domy na sprzedaż budowane są na miejscu, z gotowych już elementów, tak więc sporą część wszelkiego rodzaju koszów stanowią koszty transportu takich materiałów na miejsce. Są to koszty które da się zmniejszyć przy jednoczesnej budowie kilku czy jak w tym przypadku kilkudziesięciu domów w technologii szkieletowej w jednym miejscu, nawet jeśli na osiedlu Gostkowo znajdować będą się domy wykonywane według kilku różnych projektów. Wszystkie projekty wykorzystane do budowy osiedla, jak też i już gotowe domy można zresztą zobaczyć na podanej przez nas stronie internetowej.

Dodaj komentarz