28 stycznia, 2022

Zakup mieszkania

Zakup mieszkaniaNie ważne czy będzie to pierwsze, czy któreś z kolei mieszkanie. Jeśli planujemy zakup, to zanim jeszcze w ogóle zaczniemy na poważnie oglądać mieszkania na sprzedaż Białystok powinniśmy ustalić jakie są nasze możliwość finansowe, odnośnie zakupu mieszkania.

Mało kto dysponuje odpowiednio dużą sumą pieniędzy, aby od tak zakpić sobie mieszkanie. W przypadku zdecydowanej większości kupujących zakupów dokonuje się z wykorzystaniem kredytu, bardzo często kredytu hipotecznego, z tego też powodu powinniśmy się zorientować jakie mniej więcej mieszkania na sprzedaż Katowice nas interesują i udać się do banku w celu poznania swojej zdolności kredytowej. Należy się do tego odpowiednio przygotować. Pomimo tego że nie musimy od razu wypełniać wniosku kredytowego, warto jest wiedzieć jakie są nasze zarobki, oczywiście netto. Dotyczy to także osób, które razem z nami będą do kredytu mogły przystąpić.

Od czego zależy zdolność kredytowa?

Wysokość zarobków w dużej mierze determinuje zdolność kredytową osoby, która się o kredyt ubiega. Im wyższy jest przychód tym korzystniejsze można wybrać warunki spłaty kredytu hipotecznego. Dotyczy to tego czy będą to raty równe czy malejące, ale także i tego na jak długi okres czasu kredyt będzie udzielany. Poza tym ważne jest jakie dokładnie mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz nas interesują. Pierwszym krokiem jest podanie lokalizacji takiego mieszkania na sprzedaż Gorzów. Dotyczy to na ogół województwa, w którym mieszkania na sprzedaż Kielce się znajduje. W zależności od województwa, banki stosować mogą zupełnie inny przelicznik. Kolejną sprawą jest metraż mieszkania na sprzedaż gdańsk.

Kredyt na duże mieszkanie

Im większe mieszkanie tym trudniej będzie uzyskać kredyt. Pod uwagę bierze się także to czy jest to mieszkanie kupowane na rynku wtórnym czy też mieszkanie które kupujemy na rynku pierwotnym. Podać należy także cenę samego mieszkania oraz to w jakiej wysokości kredyt byłby zadowalający. Podaje się także kwotę, którą jesteśmy w stanie z własnych środków dołożyć do zakupu mieszkania. Na podstawie tych wszystkich informacji bank jest w stanie obliczyć maksymalną wysokość kredytu, oraz okres jego spłaty dla określonego kredytobiorcy.

Dodaj komentarz