28 stycznia, 2022

Zakup domu na nowym osiedlu mieszkaniowym

Zakup domu na nowym osiedlu mieszkaniowymKupno domu na rynku pierwotnym z reguły oznacza szereg wad, które nie zawsze mogą być przedłożone na zalety, jeśli chodzi o takową decyzję. W ramach zalet, na ogół kupujący otrzymują dom od razu gotowy do wprowadzenia się na zupełnie nowym lub rozbudowywanym osiedlu domków jednorodzinnych, często w ciekawej lokalizacji. Wadą może być brak wpływu na projekt domu czy nawet metraż bowiem wybór pozostaje ograniczony, a czasem na takich osiedlach jest tylko kilka typów domów, lub też wszystkie są takie same, tworzone w zabudowie szeregowej, co też nie każdemu musi odpowiadać.

Osiedla domków jednorodzinnych

Dlatego też skoncentrujmy się na nowym trendzie na rynku pierwotnym nieruchomości tego typu. Trend ten jest o tyle ciekawy, iż gdyż pozbawiony jest wspomnianych już powyżej wad, a przynajmniej większości z nich. Przykładem takiego osiedla jest osiedlegostkowo, gdzie domy budowane są nie tylko w kilku różnych wariantach jeśli chodzi o ich projekty, ale także w szczególnej technologii, które sprzyja ich ewentualnym, wręcz dowolnym modyfikacjom, które można przeprowadzić w dogodnym dla siebie czasie, czyli na przykład wtedy gdy będziemy mieli wolne środki. Jak zobaczyć można na własne oczy na witrynie www.osiedlegostkowo.pl domy które znajdują się na samym osiedlu wykonywane są w technologii szkieletowej, dokładnie w taki sam sposób w jaki tworzone są domy kanadyjskie.

Domy całoroczne z drewna

Jest to stosunkowo nowa inicjatywa, ale należy spodziewać się tego, że z biegiem czasu przybywać będzie właśnie takich osiedli mieszkaniowych, będących doskonałą alternatywą dla tradycyjnego, nie rzadko bardzo drogiego budownictwa. Różnice cenowe pomiędzy domami murowanymi, a wykonywanymi w tej technologii wynikają także, z faktu, że ceny tych najpopularniejszych materiałów budowlanych są często zawyżane, czasem wręcz sztucznie, natomiast technologia budowy domów całorocznych z drewna jest jeszcze stosunkowo mało popularna. Z biegiem czasu bardzo prawdopodobne jest także i to, że ceny takich domów także pójdą jak najbardziej w górę, co samo w sobie motywować może do zakupu takich domów, nawet w ramach inwestycji.

Dodaj komentarz