26 stycznia, 2022

Zakup domu

Zakup domuPlanując zakup domu czy mieszkania należy dokładnie sprawdzić ogłoszenia, aby móc wybrać odpowiednie dla siebie domy na sprzedaż Białystok.

Po wytypowaniu kilku interesujących klienta nieruchomości powinien się on umówić na ich obejrzenie. Jeśli dane domy na sprzedaż gdańsk lub też określone mieszkanie wydaje się wyjątkowo interesujące to warto jest umówić się na jego obejrzenie przy obecności wynajętego rzeczoznawcy prawnego. Rzeczoznawca jest w stanie szybko rozpoznać wiele wad, dzięki czemu możliwe będzie obniżenie ceny mieszkania. Rzeczoznawca może też stwierdzić, że dom czy mieszkanie jest w znakomitym stanie co jest jak najbardziej argumentem przekonującym do dokonania zakupu.

Wady prawne

Oprócz typowych wad istnieją jednak jeszcze wady prawne. Wady prawne nieruchomości to temat znany i często poruszany, ale warto jest w skrócie wymienić te najistotniejsze, którymi obarczone mogą być domy na sprzedaż Bydgoszcz czy też innego rodzaju nieruchomości. Aby kupić bezpiecznie nieruchomość warto więc wiedzieć jak ich uniknąć. Z tymi wadami, kupujący musi sobie poradzić na ogół w pełni samodzielnie, chyba że domy na sprzedaż Gorzów oferowane są przez dobrą agencję pośredniczącą w obrocie nieruchomościami. W przypadku tego typu agencji nieruchomości to pośrednik sprawdza ewentualne wady prawne. Nie wszystko da się niestety sprawdzić , w wielu przypadkach to właściciel mieszkania składa po prostu oświadczenie, w którym stwierdza, że na mieszkaniu czy innego typu nieruchomości nie ma żadnych służebności. Jeśli takowe po dokonaniu zakupu zostaną zwiedzone to umowa zakupu może zostać anulowana, a osoba która złożyła nie zgodne z prawdą oświadczenie, może zostać pociągnięta do odpowiedzialności.

Jakie są typowe wady prawne?

Do typowych wad prawnych, którymi mogą być objęte mieszkania do wynajęcia warszawa należy służebność, ale też prawo pierwokupu. Pierwokupu oznacza, że o zamiarze sprzedaży mieszkania do wynajęcia Wrocław powinna być najpierw poinformowana osoba, która ma prawo do pierwokupu, jeśli osoba ta nie będzie zainteresowana zakupem to dopiero możliwe jest zamieszczenie ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości. Takie powiadomienie powinno być złożone na piśmie i oczywiście odpowiednio udokumentowane.

Dodaj komentarz