19 maja, 2022

Zakup czy wynajem domu/mieszkania na okres studiów?

Zakup czy wynajem domu/mieszkania na okres studiów?Rozpoczynając studia dzienne koniecznością jest wsparcie rodziców, bez którego młody człowiek mógłby mieć spory problem, ponieważ przebywając całe dnie na uczelni ciężko jest się samemu utrzymać . To rodzice opłacają mieszkanie, opłaty i jeszcze dają dziecku na życie, aby to mogło cieszyć się pięcioletnim okresem studiowania – najlepszym czasem w życiu. Wysyłając dziecko na studia należy się zastanowić czy lepszym rozwiązaniem będzie wynajem czy zakup mieszkania.

Ceny za metr kwadratowy

Jeśli tylko kogoś stać kupno lokalu to nie ma się nad czym zastanawiać, ponieważ w dwupokojowym mieszkaniu może mieszkać czterech lokatorów. Tym samym inwestycja zacznie się zwracać już od samego początku. W Internecie znajdziemy mieszkania na sprzedaż warszawa. Setki ofert nowych i starych mieszkań może trochę namieszać w głowie, ale po wpisaniu kryteriów liczba ta drastycznie spadnie, a my będziemy mogli odnaleźć tylko te domy na sprzedaż Rzeszów, które nas naprawdę zainteresują. Oczywiście trzeba się liczyć z kosztami takiej inwestycji. Przeciętnie metr kwadratowy mieszkania na sprzedaż Rzeszów kosztuje od czterech do ośmiu tysięcy złotych, więc za lokal o powierzchni 50m2 zapłacimy nawet 400 000zł, co dla wielu jest sumą zawrotną.

Wynajem mieszkania

O wiele niższe koszty czekają osoby, które zdecydują się poszukać mieszkania do wynajęcia Rzeszów, gdyż mieszkając ze znajomymi będą płacić około 600zł miesięcznie, lecz będą to pieniądze, które się nigdy nie zwrócą. Wynajmując mieszkanie nie musimy obawiać się, że kolejne lata spędzimy z zrzędliwymi sąsiadami, ponieważ po roku można zrezygnować z umowy i przenieść się w inną lokalizację, gdzie otoczenie będzie bardziej sprzyjające. Nie jest problemem znaleźć mieszkania do wynajęcie Białystok, gdyż w Internecie można znaleźć setki takich ofert i o wiele łatwiej jest coś wynająć niż znaleźć atrakcyjne dla nas domy na sprzedaż Białystok. Ludzie mający zapas kapitału bez zastanowienia powinni kupować nieruchomości, gdyż nie tracą one na wartości, a równie łatwo można na nich zarabiać wynajmując je studentom lub rodzinom.

Dodaj komentarz