19 maja, 2022

Zadania, które wykonuje projektant wnętrz

 

Zadania, które wykonuje projektant wnętrz

 

 

 

 

Budując dom lub kupując mieszkanie, chcemy, aby ich wnętrza były nie tylko ładne, ale także funkcjonalne, aby tworzyły spójną całość i odpowiadały naszym potrzebom. I tutaj właśnie pojawia się rola dla projektanta wnętrz, który zadba o to, aby przestrzeń, w której zamieszkamy była zgodna z naszymi oczekiwaniami.

Jakimi zadaniami może się zająć architekt wnętrz z Krakowa?

Do najczęściej zlecanych i wykonywanych zadań przez architekt wnętrz z Krakowa należą:

-wykonanie inwentaryzacji;

-wykonanie projektu funkcjonalnego;

-sporządzenie listy niezbędnych materiałów;

-sprawowanie kontroli nad wydatkami;

-wizualizacja przygotowanego projektu;

-koordynowanie prac.

Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z usług projektanta wnętrz mogą uzgodnić z nim znacznie szerszy zakres usług. Dodatkowo więc projektantowi klienci mogą zlecić realizowanie inwestycji w ich imieniu. Opcja ta jest dla klientów wyjątkowo korzystna. Wszystkimi pracami, łącznie z zakupieniem wszystkich elementów wyposażenia domu, czy mieszkania, zajmie się w imieniu inwestora projektant. Oczywiście takie kompleksowe usługi będą wykonywane dopiero po zaakceptowaniu przez klienta przygotowanego projektu i budżetu. Kompleksowa usługa kosztuje wprawdzie trochę więcej, ale przynosi klientom wiele korzyści. Oszczędzają oni swój czas, ale mimo większych kosztów także swoje pieniądze. Nie interesują ich żadne sprawy związane z zakupem niezbędnych materiałów, nie muszą poszukiwać fachowców, którzy wykonają niezbędne prace wykończeniowe i montażowe. Wszystkim tym zajmie się projektant wnętrz, a właściciele wprowadzą się do mieszkania/domu w chwili, kiedy wszystkie prace zostaną ukończone.

Jaki projekt?

Wiele osób ma wątpliwości, czy warto zatrudniać projektanta wnętrz. Obawiają się, że stworzone przez niego wnętrze nie będzie odpowiadało ich gustom i oczekiwaniom. Obawy te są nieuzasadnione. Przygotowany projekt musi zostać zaakceptowany przez klienta. Istnieje więc możliwość jego dostosowania do indywidualnych oczekiwań klienta.

Zobacz więcej na: http://morphostudio.pl

Dodaj komentarz