24 stycznia, 2022

Zabawki dla kota

Zabawki dla kota

Zapewniając kotu dom, dostęp do jedzenia i kuwety nie możemy zapomnieć o zakupie zabawki dla kota, która sprawi, że nasz zwierzak nie tylko będzie szczęśliwszy, ale też szybciej się udomowi i nie będzie tak skory do niszczenia mebli oraz wyposażenia mieszkania.


Wybierając zabawki dla kota, musimy kierować się naturą tego zwierzęcia. Kot z założenia jest drapieżnikiem, co oznacza, że w jego charakterze leży polowanie. I wybierane przez nas zabawki powinny zaspokajać jego instynkt łowcy.

Dlatego właśnie podstawową zabawką, która powinniśmy zakupić, są wszelkiego rodzaju myszki

Na rynku dostępny jest olbrzymi wybór tego typu zabawek. Począwszy od zwykłych myszy, po takie, które zostały wyposażone w dzwonki, czy piórka. Stosunkowo korzystnym rozwiązaniem są także piłki. Koty uwielbiają na nie polować, a kiedy je złapią, bawić się nimi i podrzucać. Zamiast zwykłej piłeczki, która może się szybko znudzić naszemu pupilowi, możemy zakupić taką, z której przy odpowiednim obrocie, wypada na przykład koci przysmak. Kot będzie wtedy bardziej zdeterminowany, aby się nią bawić.

Nowym rodzajem zabawek są wędki i patyki, na których końcu znajduję się piłeczka lub piórka imitujące małego ptaka

Samą wędkę może podwiesić na suficie, maksymalnie utrudniając kotu dostęp do zabawki. Jest to metoda, która gwarantuje nam, że kot spędzi długie godziny na podejściach i próbach dostania się do zabawki. Musimy jedynie zadbać, aby efekt był trudny do osiągnięcia, ale możliwy. Ostatecznie w ten sposób możemy się także sami bawić z kotem. Wspólna zabawa zacieśnia więzi między zwierzęciem a właścicielem i umacnia wzajemne relacje. Wbrew powszechnemu przekonaniu, które mówi o tym, że koty nie potrzebują tak silnej relacji, jak na przykład psy, zwierzęta te nie lubią czuć się osamotnione i kiedy nie poświęca się im odpowiedniej uwagi, potrafią agresją okazać swoje niezadowolenie.

Niestety musimy być też przygotowani na humory kota. To zwierzęta wyjątkowo wybredne i nie zadowoli ich każda zabawka, jaką im przynieśmy. W takim przypadku rozwiązanie jest jedno. Próbować, aż do skutku.

Dodaj komentarz