18 stycznia, 2022

Wynajmowanie magazynów to naprawdę dobry biznes

Wynajmowanie magazynów to naprawdę dobry biznes

Wśród wielu pomysłów na działalność gospodarczą w świecie nieruchomości jeden zaczyna być naprawdę dobrym i dochodowym pomysłem.

Mowa tutaj o wynajmowaniu przestrzeni magazynowej, co jest działalnością zdecydowanie mniej ekscytującą od działalności deweloperskiej czy chociażby wynajmowania luksusowych apartamentów, ale możliwe jest prowadzenie jej w sposób pewniejszy i co ważniejsze, bardziej dochodowy.

Wysokie obłożenie

Dlaczego wynajem magazynów to taka dobra propozycja dla obecnego lub przyszłego właściciela nieruchomości? Warto jest zwrócić uwagę na istotny wskaźnik na rynku wynajmu, którym jest obłożenie przestrzeni. Innymi słowy, jest to po prostu wskaźnik mówiący nam, jaka część nieruchomości jest w danym czasie wykorzystywana. W przypadku wynajmowania magazynów nie tylko można liczyć na wyższy poziom obłożenia wynajmowanej przestrzeni, ale jeszcze trzeba zauważyć, że znacznie niższy poziom obłożenia jest wystarczający do pokrycia kosztów stałych działalności.

Magazyny są tanie

Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ wynajem magazynów bardzo łatwo na siebie zarabia. W wielu biznesach związanych z nieruchomościami można świetnie zarobić, ale warunkiem tego jest zapewnienie maksymalnego lub zbliżonego do maksymalnego obłożenia wszystkich oferowanych przestrzeni. Jeśli się to nie uda, może się okazać, że zamiast znakomitych zysków są poważne straty. Na tym tle wynajem magazynów wypada tak dobrze, ponieważ szybko zarabia się na koszty i chociaż każdy kolejny metr kwadratowy wynajętej przestrzeni nie oznacza fortuny dla wynajmującego, to jest to czysty zysk i jest to zysk znacznie pewniejszy. Łatwiej uzyskać niższy zysk, ale wcale nie należy się nastawiać na małe dochody. W świecie wynajmu magazynów zazwyczaj udaje się zdobyć długookresowych najemców, którzy w pełni wykorzystują wszystkie możliwości wynajmującego. Oznacz to przepadek zaledwie bardzo niewielkiej części potencjalnego dochodu, co przekłada się na solidne zyski uzyskiwane z prowadzonej działalności gospodarczej.

Więcej na https://www.warehouses.pl/pl/magazyny/na-sprzedaz/

Dodaj komentarz