19 maja, 2022

Wymagania w przypadku pożyczki hipotecznej?

Wymagania w przypadku pożyczki hipotecznej?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są bardzo specyficznym rodzajem pożyczek bankowych, których zabezpieczeniem jest nieruchomość.

Na niej ustanowiona zostaje hipoteka, która jest wpisywana do księgi wieczystej nieruchomości. Mimo atrakcyjności tego typu pożyczek, trzeba niestety ale spełnić parę wymagań, aby wziąć taki kredyt.

Warunki

Tak naprawdę podstawą do tego aby można było zaciągnąć taki szybki kredyt jest konieczność posiadania nieruchomości na własność. Jeżeli nie posiadamy takiego przedmiotu zabezpieczenia, ani nie mamy osoby która zgodzi się, aby użyć przy kredycie jej prawo do nieruchomości, to niestety ale kredyt taki nie zostanie nam przyznany.

Ponadto przy zaciąganiu tego typu pożyczek, bardzo ważne jest również określenie wartości nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego. To właśnie od wartości nieruchomości zależy wysokość kredytu, jaki może zostać nam udzielony w określonym banku. Przy czym rzeczoznawca majątkowy, który podejmuje się wyceny nieruchomości musi spełnić określone wymagania bankowe. W przeciwnym wypadku operat nie zostanie zaakceptowany.

Wiek kredytowy

Warto również wiedzieć o tym, że banki ustalają zazwyczaj również maksymalny wiek kredytowy, który jest wiekiem do którego osiągnięcia wszystkie zobowiązania banku muszą zostać spłacone przez kredytobiorcę. Tak więc jeżeli wiek ten zostałby przekroczony w związku z udzieleniem kredytu osobom starszym, to bank zwyczajnie musi odrzucić wniosek kredytowy. Wiąże się to z faktem, że po przejściu na emeryturę dochody takiego klienta zazwyczaj się obniżają a bank w związku z tym może ponieść straty, jeżeli klienta nie będzie stać na to, aby regulować zobowiązania bankowe w terminie.

Podsumowując można powiedzieć, że jeżeli chcemy pożyczyć dużą kwotę pieniędzy i zastanawiamy się jaki kredyt wybrać w związku z tym, że pożyczka hipoteczna może okazać się dobrym rozwiązaniem. Dzięki zabezpieczeniu, jakim jest nieruchomość, możemy pożyczyć wyższe sumy pieniędzy niż normalnie. Oczywiście jeżeli spełnimy odpowiednie wymagania bankowe.

Dodaj komentarz