28 stycznia, 2022

Wybieramy wypożyczalnię samochodów

Wybieramy wypożyczalnię samochodówSamochód to ogromna wygoda. Nie zawsze jednak mamy możliwość korzystać z własnego auta. Na szczęście dzisiaj mamy do dyspozycji wypożyczalnie samochodów, które idealnie sprawdzają się w przypadku podróży biznesowych czy wakacyjnych wyjazdów. Na mapie Polski miejsc takich nie brakuje. Wiele osób zapyta więc o czym pamiętać, aby postawić na solidną wypożyczalnię, która na pewno nas nie zawiedzie.

Jak wybrać samochód?

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie jest niejedna. Podobnie jest w innych dużych miastach Polski. Dlatego warto porównywać między sobą oferty poszczególnych miejsc. Co brać pod uwagę? Przede wszystkim posiadaną flotę pojazdów. Sprawdźmy czy wypożyczalnia w ogóle posiada interesujące nas samochody. Warto pamiętać, że na rynku działają wypożyczalnie specjalizujące się w pożyczaniu samochodów dostawczych, jak i te, które oferują pojazdy osobowe, np. Best-rent. Nie bez znaczenia jest stan techniczny oferowanych samochodów. Podstawą są oczywiście aktualne przeglądy techniczne, bez których żaden samochód nie ma nawet prawa wyjechać na ulice. Dobrze spytać o wiek auta i sprawdzić jego przebieg. Im starszy samochód i im więcej kilometrów na liczniku, tym większe ryzyko awarii.

Obsługa w wypożyczalni

Pod uwagę warto wziąć podejście do klienta. Jeśli już na początku czujemy się lekceważeni i zbywani, lepiej poszukać innej wypożyczalni. Zwłaszcza, że naprawdę jest w czym wybierać. Ogromne znaczenie ma spisanie umowy. UWAGA: jeśli pracownik proponuje nam pożyczenie samochodu „na lewo”, powinniśmy uciekać gdzie pieprz rośnie. Zgoda na takie warunki to największy błąd, jaki tylko można popełnić. W umowie jasno muszą zostać określone między innymi:

  • należność za wypożyczenie auta;
  • czas, na jaki wypożyczamy samochodów;
  • koszty, jakie ponosi osoba wypożyczająca.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do zapisów umowy, należy od razu je sygnalizować, wyjaśniać, a nieraz negocjować ich zmianę. Pożyczenie samochodu to bowiem nie kupno długopisu za dwa złote. Warto pamiętać, że źle wybrana wypożyczalnia może oznaczać naprawdę poważne kłopoty.

Dodaj komentarz