25 czerwca, 2022

Wizyta u dietetyka

Wizyta u dietetyka

Dieta to 70 proc. sukcesu. Przede wszystkimi warzywa i owoce! To jest podstawa waszego jadłospisu.

Tak powinno być i nie można z tym dyskutować. Błonnik, witaminy, minerały to wszystko znajdziecie w brokułach, jarmużu, pomidorach, papryce… mogłabym wymieniać bez końca.

A więc pół obiadowego talerza to warzywa

Jeśli owsianka, to z dodatkiem świeżych owoców. Zamiast batona – banan. Na kolację możecie zjeść kanapkę, naprawdę nie jest to najgorszy wybór (pamiętając o dobrym pieczywie i dodatkach), tylko musicie zadbać o dużą porcję sałatki czy oddzielny talerz warzyw. Pamiętajcie o tym, że to warzywa, a nie owoce, stanowią podstawę. Instytut Żywności i Żywienia podkreśla jak istotne są proporcje: 3/4 warzywa, 1/4 owoce.

Produkty razowe

Kolejne piętro piramidy to produkty pełnoziarniste, inaczej razowe. Chcę zwrócić waszą uwagę na to, że wbrew powszechnej opinii nawet pieczywo pszenne nie jest największym grzechem, jeżeli jest zrobione z mąki z pełnego przemiału.

Co z pizzą?

Pizzę także można jeść. Należy jednak wybierać takie miejsca, które przyrządzają ją z dobrej jakości składników.  Gdzie taką można znaleźć? Pyszną pizzę można zamówić na https://www.pizzadominium.pl/lokale/bielsko-biala-c-h-sfera tej stronie internetowej.

Dodaj komentarz