19 maja, 2022

Warszawa – miasto, które żyje

Warszawa - miasto, które żyje

Warszawa jest miastem, na którym mocno odcisnęły się burzliwe losy Polski. Podczas Drugiej Wojny Światowej zostało w dużej części zburzone i przez lata musiało powstawać niemal od początku. Dzięki zachowaniu części oryginalnych budynków, istnieją miejsca, które są szczególnie istotne dla historii stolicy. Jednak trzeba cały czas iść do przodu. Miasto stale powiększa się, kolejne tereny są włączane do zabudowy. Nowe osiedla  w Warszawie w bardzo szybkim tempie powstają tam, gdzie jeszcze kilka lat temu były puste pola. Dzięki takiemu szybkiemu rozwojowi na rynku nieruchomości, zaspokajane są bieżące potrzeby lokalowe.


Napływ mieszkańców

Cały czas stolica kusi kolejne osoby swoją bogatą ofertą kulturalną, naukową oraz biznesową. Z tego powodu, zainteresowani zamieszkaniem tam są zainteresowani zarówno studenci, jak i pracownicy niższego oraz wyższego szczebla. Przy tym więcej osób przybywa, niż emigruje z Warszawy, dlatego zapotrzebowanie na lokale mieszkaniowe stale rośnie. Rynek mieszkań wtórnych ma się dobrze, zwłaszcza, że studenci chętniej wynajmują lokum, niż je kupują. Podobnie jest z osobami, które dopiero podejmują pracę na pełnym etacie.

Stabilizacja

Nowe osiedla w Warszawie powstają z kolei z myślą o tych, którzy zdecydowani są już na własne lokum. Wiele osób osiedla się w stolicy na stałe, dlatego wynajem nieruchomości jest dla nich nieopłacalny. Lokalizacje nowych osiedli są skomunikowane z dzielnicami biurowymi, dlatego często właśnie to jest wyjątkowo kuszące dla przyszłych nabywców lokali. Również kupując mieszkanie pod wynajem można mieć wtedy pewność, że znajdzie się mnóstwo osób, które będą zainteresowane taką ofertą.

Poza centrum

Pewne lokalizacje w Warszawie uważane są za bardziej prestiżowe. Z pewnością dla wielu osób synonimem sukcesu jest posiadanie mieszkania w centrum. Jednak nowe osiedla powstają z daleka od zgiełku śródmieścia, w rejonach które są relatywnie przyjemniejsze do zamieszkania. Poza tym, modne stały się dzielnice, które są jednocześnie znakomicie skomunikowane z centrum, a przy tym zaciszne, pozwalające na więcej prywatności i spokoju. Zwłaszcza osoby zamieszkujące domy jednorodzinne i w zabudowie szeregowej doceniają właśnie taką lokalizację.

Dodaj komentarz