18 stycznia, 2022

Toaleta dla gości – tak ją urządzisz!

Toaleta dla gości – tak ją urządzisz!W domach i przestronnych mieszkaniach coraz częściej spotkać można dodatkową toaletę przeznaczoną przede wszystkim dla gości.

Jak zaaranżować tę przestrzeń, by była nie tylko funkcjonalna, ale także przyciągała uwagę niebanalnym i eleganckim wystrojem? Choć toalety mają z definicji charakter intymny, te przeznaczone do użytku odwiedzających nas gości – podobnie jak salon i kuchnia – pełnią poniekąd rolę „reprezentacyjną”. Oryginalne wzornictwo wyposażenia, przyciągające uwagę detale i elementy gwarantujące wygodę korzystania, stanowią dopełnienie całościowej aranżacji domowej przestrzeni.

Warto zatem postawić na nieco bardziej wyszukane, a jednocześnie spójne ze stylem pozostałych pomieszczeń rozwiązania.

Pamiętajmy jednak, że we wnętrzu takim jak toaleta zastosowanie znajdzie wyposażenie, które nie tylko przywoła wyjątkowy klimat i styl, ale także ułatwi utrzymanie czystości. Proste bryły we wnętrzu nie tylko przyciągają uwagę minimalistycznym, ponadczasowym wzornictwem, ale i sprzyjają zachowaniu wysokiego poziomu higieny. Łatwe czyszczenie tego typu elementów jest szczególnie istotnie z uwagi na fakt, że z tego pomieszczenia korzysta większa liczba osób. Dlatego w samodzielnej toalecie warto zainstalować podwieszaną ceramikę. Dzięki pozostawieniu wolnej podłogi, sprzątanie w pobliżu miski będzie prostsze. Dodatkowo brak stojącej konstrukcji dodaje optycznej lekkości i sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe. – Zaletą wiszącej ceramiki jest również niewidoczny, bo ukryty w ścianie mechanizm spłukujący i zbiornik z wodą. Dzięki temu ten element wyposażenia zajmuje mniej miejsca, wygląda nowocześnie i elegancko – mówi Katarzyna Choniawko, ekspert firmy Armatura Kraków. – Co istotne, na rynku znajdziemy modele zarówno w opływowych, miękkich kształtach, jak i te o ostrych krawędziach inspirowanych geometrią. Taka różnorodność znacząco zwiększa możliwości aranżacyjne samodzielnej toalety – dodaje ekspert.

Dodaj komentarz