24 stycznia, 2022

Tapicerka

Tapicerka Meble, które pokryte są tapicerką stosunkowo łatwo jest pobrudzić w sposób trwały. Jeśli palmy, które powstanie na meblu nie usunie się możliwie szybko, to później ogromnym problemem będzie usunięcie jej z większości tkanin.

Wyjątkiem mogą być tkaniny plamoodporne. W tej technologii wykonywane są bardzo często na przykład obrusy i inne podobne tkaniny. Jeśli rozleje się na nią jakikolwiek płyn i powstanie plama, to można ją na spokojne wytrzeć. Po wytarciu nawet zwykłym papierowym ręcznikiem, po plamie nie powinien pozostać nawet najmniejszy ślad. W zwykłe tkaniny rozlane płyny po prostu wsiąkają przez co tworzy się wyjątkowo trudna do usunięcia plama.

Tkaniny plamoodporne

Tkaniny plamoodporne mają to do siebie, że wsiąkanie w nie różnego rodzaju płynów nie jest po prostu możliwe, dlatego nawet jeśli plamy te usuwa się po pewnym czasie to i tak z ich usunięciem nie powinno być najmniejszych problemów. Przykładem takich tkanin jest italvelluti. Tkaniny takie można stosować praktycznie w każdym domu. Nie trzeba wtedy martwić się tym, że obrus w każdej chwili można poplamić i będzie trzeba go zdjąć, a następnie wyprać. Wracając jednak do mebli skórzanych. Używane w nich tkaniny tapicerskie także mogą być w pewnym stopniu odporne na plamy, ale ważne jest to, aby plamy te odpowiednio szybko usuwać. Poza tym o takie meble należy zadbać w sposób szczególny. Nawet używanie ich na co dzień, może nie być wskazane w przypadku tych najbardziej reprezentatywnych, gdyż można niechcący uszkodzić pokrywającą je skórę.

Meble z tapicerką skórzaną

Przeważnie jednak nie ma z tym problemów i meble pokryte skórą mogą być używane normalne w salonie czy pokoju dziennym, O ile zapewni im się odpowiednie warunki. Skórę warto jest regularnie czyścić z wykorzystaniem specjalnych preparatów, jak również nie wskazane jest narażanie takich mebli na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Nie zawsze muszą one doprowadzić do uszkodzenia się skóry, ale zawsze mogą przecież być przyczyną tego, że skóra zacznie po prostu blaknąć. Co może stać się bardzo szybko widoczne.

Dodaj komentarz