28 stycznia, 2022

Szkieletowe, drewniane domki

Szkieletowe, drewniane domkiDrewno jako materiał wykorzystywany do budowy domów na wiele lat zostało wyparte, przez jak to się określa nowocześniejsze materiały. Ale jak mawia znane powiedzenie lepsze nie rzadko jest wrogiem dobrego. Marzenia o murowanym domu wynikają nie rzadko z opinii jakoby takie konstrukcje były wytrzymalsze, bezpieczniejsze i zdrowsze niż konstrukcje drewniane. Może być to nieco mylące bowiem w naszym kraju wiele domów drewnianych czy też drewnianych kościołów zachowało się w znakomitym stanie przez dziesiątki, a niekiedy nawet setki lat.

Najnowsze technologie

W praktyce oznacza to więc, że drewno jest sprawdzonym i wytrzymałym materiałem konstrukcyjnym, stosowanym zresztą nie tylko u nas ale także i w wielu innych krajach. Przykładem są tradycyjne domy kanadyjskie, zbliżone oczywiście do najnowocześniejszych drewnianych domków, które dzisiaj tworzone są przez wyspecjalizowane firmy. Za budową takiego domu przemawia wiele zalet, zwłaszcza że domy szkieletowe tworzy się obecnie w oparciu o zupełnie inną technologię. Pozwala ona w dużej mierze nadal wykorzystać głównie zalety domków drewnianych przy jednoczesnym zagwarantowaniu ich zwiększonej wytrzymałości na przykład na ewentualny pożar, co jest jednym z głównych powodów dla których część osób nie decyduje się na zakupienie domku drewnianego.

Szybka budowa

Jedną z największych zalet jest łatwość budowy i rozbudowy takowych budynków. Bodowa prowadzona może być nawet zimą co jest ogromną zaletą takowych domków. Można by rzec jedną z największych zalet, z jakimi można się w ostatnim czasie spotkać. W porównaniu do domów wykonywanych z tradycyjnych materiałów budowlanych tego rodzaju nieruchomości są także zdecydowanie tańsze. Różnice w kosztach budowy zaczynają się już na etapie sporządzania projektów i wykonywania prac ziemnych. W przypadku domków kanadyjskich czynności te są zdecydowanie prostsze co w sporym stopniu przekłada się na popularyzację tej technologii w naszym kraju, zwłaszcza, że domki kanadyjskie sprawdzają się także dosyć dobrze w takich warunkach klimatycznych jakie panują w naszym kraju, aczkolwiek spotkać można się z pewnymi różnicami w porównaniu do domów murowanych.

Dodaj komentarz