18 stycznia, 2022

Skóra atopowa

Skóra atopowa

Atopowe zapalenie skóry dotyka nawet dziesięć procent wszystkich dzieci. Większość z nich pierwsze objawy ma już w pierwszym roku życia, które jeśli nie zastosuje się odpowiedniej pielęgnacji i leczenia, bardzo szybko się rozwijają.

Atopowe zapalenie skóry to choroba przewlekła, której podłożem są uczulenia. Wiążę się też z nieprawidłowym działaniem układu odpornościowego oraz zaburzeniem mechanizmów ograniczających nadprodukcje przeciwciał. To także choroba dziedziczna. Jeśli którykolwiek z rodziców cierpi na AZS, to szansa, że schorzenie to dotknie także dziecko, wynosi od dwudziestu do czterdziestu procent.

Pierwsze objawy AZS to niezwykle sucha skóra, silny świąd i zaczerwienienia, która pojawiają się w formie plackowatej

To widomy znak, że należy natychmiast udać się dermatologa, który potwierdzi lub obali naszą diagnozę i wyeliminuje alergen. Kiedy AZS atakuje w późniejszym wieku, to możemy zaobserwować bardzo widoczne zmiany skórne, które umiejscawiają się głównie na stawie łokciowym i pod kolanami. Mogą też występować na grzbietach rąk oraz nóg i na głowie, zwłaszcza na jej owłosionej części.

Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-luszczyca-2

To sygnał, że powinniśmy zacząć staranniej dbać o skórę dziecka i jego najbliższe otoczenie

Pierwszym krokiem jest nabycie odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Przydadzą się emolienty oraz bawełniane ręczniki. Konieczny będzie krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę. Posłuży on do codziennej pielęgnacji skóry i wspomoże jej nawilżanie. Kremy tego typu skutecznie ujędrniają wysuszoną skórę i tworzą na jej powierzchni specjalny płaszcz lipidowy. Dzięki niemu wilgoć nie ulatuje tak szybko, a szkodliwe substancje nie wnikają wewnątrz skóry. Efektem skóra wydaję się lepiej odżywiona, gładsza i zdrowsza. Dodatkowo specyfiki tego typu przynoszą natychmiastową ulgę, dzięki czemu dziecko nie drapie i nie powoduje kolejnych uszkodzeń skóry.

Niezwykle ważne jest też, aby w trakcie codziennej kąpieli stosować tylko te kosmetyki, które łatwo się wchłaniają i nie powodują przesuszenia skóry. Najkorzystniej jest stosować tylko produkty oparte na bazie naturalnych składników. Bez zbędnych chemicznych konserwantów oraz substancji zapachowych.

Dodaj komentarz