28 stycznia, 2022

Samochód na raty

Samochód na raty

Samochód we współczesnym świecie stanowi jedno z podstawowych środków komunikacji, w rzeczy samej trudno wyobrazić sobie prawidłowe funkcjonowanie bez tego narzędzia, zwłaszcza w przypadku osób mieszkających w bardziej odległych miejscowościach.


Zakup auta to spory wydatek, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na alternatywę, jaką są kredyty samochodowe, które można uzyskać zarówno na zakup nowego, jak i używanego samochodu osobowego lub dostawczego.

Kredyty samochodowe dla osób fizycznych oraz przedsiębiorstw

Kredyty samochodowe to produkty finansowe o charakterze pożyczkowym, przeznaczone na ściśle określony cel, czyli zakup konkretnego auta. Potencjalny inwestor powinien określić najważniejsze informacje dotyczące planowanej inwestycji, czyli stan samochodu, jego markę, model oraz docelowe przeznaczenie.

Ogólnie rzecz ujmując, kredyty samochodowe na zakup samochodów nowych i używanych wymagają takich samych formalności, często różnią się jednak kwotą pożyczki. Ponadto należy pamiętać, że do czasu całkowitej spłaty kredytu samochód pod względem prawnym pozostaje własnością banku, natomiast kredytobiorca jest wyłącznie jego użytkownikiem. W praktyce oznacza, że osoba użytkująca auto, w tym przypadku kredytobiorca, zobligowany jest do posiadania aktualnej polisy OC oraz wykonywania regularnych przeglądów technicznych, nie ma także możliwości sprzedaży auta bez zgody banku. Więcej o kredycie na stronie https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/

Zdolność

Osoby, które nie posiadają zdolności kredytowej, czyli uzyskują dochody zbyt niskie, aby uzyskać kredyt, mogą wskazać współkredytobiorcę – osobę, która wspólnie z głównym kredytobiorcą obejmie prawną odpowiedzialność za terminową spłatę ustalonych rat. Warto podkreślić, że współkredytobiorca nie musi być spokrewniony z kredytobiorcą, nie ma także obowiązku bycia współwłaścicielem kredytowanego samochodu.

W zależności od indywidualnych możliwości finansowych kredytobiorcy istnieje możliwość spłaty zadłużenia w ratach miesięcznych, stałych lub malejących, ratach balonowych (rocznych) lub ratach miesięcznych z ostatnią ratą balonową.

Dodaj komentarz