24 stycznia, 2022

Różnice między kredytem mieszkaniowym a kredytem pod hipotekę

Różnice między kredytem mieszkaniowym a kredytem pod hipotekę

Zakup mieszkania albo domu zawsze jest dużym wydatkiem. Nie wszyscy poradzą sobie bez bankowego wsparcia. Bank jednak daje kredyt dopiero, gdy pozytywnie zweryfikuje wniosek. Który kredyt będzie najlepszy? Tu warto poddać przemyśleniu szybki kredyt mieszkaniowy. Pożyczkobiorcy często traktują w sposób tożsamy pojęcia kredyt hipoteczny i kredyt mieszkaniowy.

Gdy staramy się o kredyt mieszkaniowy, to jest to kredyt celowy, więc na ten właśnie zakup trzeba spożytkować otrzymane pieniądze.

Tutaj trzeba podkreślić, że liczy się też inny aspekt

Tutaj środki od banku nie trafią wcale na rachunek wnioskującego. Wręcz przeciwnie. Bank robi transfer do podmiotu sprzedającego. I to praktycznie niezależnie od tego, czy to prywatny kupujący, agencja, czy cokolwiek innego. Dedykowany na zakup nieruchomości hipoteczny kredyt to inaczej kredyt bankowy z ogromnie długim okresem spłaty. Hipoteka jest tu głównym zabezpieczenie. Z hipoteką opartą na na wpisie do księgi wieczystej jeszcze łączą się notarialne koszty. Kredyt hipoteczny może być zaciągnięty zarówno w walucie krajowej, jak i obcej i w takiej będzie spłacany.

Kredyt mieszkaniowy

Kredyt o przeznaczeniu mieszkaniowym można dostać na działkę, na budowę, na mieszkanie albo na kupno domu. Z kolei hipoteczny można wziąć na ziemię rolną. Chodzi mianowicie o to, że szerszy zakres finansowej pomocy ze strony banku przeznaczonej na zakup rzeczy związanych z rynkiem nieruchomości.

W każdym z tych przypadków, klucz to stopa oprocentowania. Ważne jest to również w kontekście tego jak przedstawiają się raty. Niezależnie od tego, o jaki kredyt chodzi, zawsze trzeba dokładnie wczytać się w szczegóły albo zatrudnić do pomocy doradcą.

Dodaj komentarz