28 stycznia, 2022

Przychody z wynajmu nieruchomości

Przychody z wynajmu nieruchomości Jedną z najpewniejszych od lat inwestycji jest inwestycja właśnie w nieruchomości online. Takich inwestycji dokonują zarówno firmy, jak i najbogatsi którzy zakupują nieruchomości w pełni prywatnie.

W Stanach Zjednoczonych , ale także i w Europie nieruchomości to jedna z bardziej popularnych inwestycji wśród zamożnych osób. Mogą być to zarówno luksusowe domy położone w atrakcyjnych miejscach, ale także i mieszkania na sprzedaż, które w dłuższej perspektywie czasowej nie będą, a przynajmniej nie powinny tracić na wartości. Już na pewno zresztą nie w takim stopniu jak chociażby zgromadzone na kontach bankowych oszczędności.

Dodatkowe koszty

Kupując mieszkania sprzedaż należy liczyć się jednak z tym, że nieruchomości takie mogą wymagać poniesienia pewnych wydatków związanych z ich utrzymywaniem. Jednak znani i bogaci mają zwykle po kilka, a czasem i więcej domów które stanowić mogą ich lokatę kapitału, niektóre służyć mogą także jako domki letniskowe. Możliwe jest także wynajęcie zakupionych nieruchomości. O ile mieszkania wynajem są pod tym względem stosunkowo mało atrakcyjne to już wynajem lokalów użytkowych może być dosyć zyskowny dla ich właścicieli. Tak samo jak w przypadki mieszkań tak i lokale użytkowe muszą znajdować się w atrakcyjnych lokalizacjach. Może być to bardzo interesująca alternatywa albowiem wynajem mieszkań jest stosunkowo nisko opodatkowany.

Wysokość podatku od wynajmu

W Polsce podatek od wynajmu wynosi zaledwie 8 procent, co w porównaniu nawet do podatku Belki wydaje się ciekawą alternatywą. Jest to jednak jeden z powodów z których najbogatsi płacą najniższe podatki. Jeśli się nad tym jednak głębiej zastanowić to podatek ten w konsekwencji i tak płaci wynajmujący, a nie właściciel nieruchomości, podobnie jak zresztą jest z VAT-em. Poza tym podniesienie takiego podatku spowodowało by ogólny wzrost kosztów praktycznie we wszystkich branżach. Koszty wynajmu wpływają na koszty towarów i usług w podobnym stopniu jak ceny benzyny, z czego należy sobie zdawać sprawę. Obecnie coraz więcej osób utrzymuje się właśnie z wynajmu nieruchomości, sporo zarobić można także na ich sprzedaży.

Dodaj komentarz