18 stycznia, 2022

Postaw na kolor, czyli o dekoracji i aranżacji wnętrz

Planując remont mieszkania warto najpierw zrobić plan prac i listę zakupów, czyli potrzebnych sprzętów, materiałów budowlanych i mebli, które chcemy wymienić na nowe. Można też przygotować sobie wizualizację w jednym z darmowych programów komputerowych jak po remoncie powinno wyglądać nasze mieszkanie albo samodzielnie naszkicować projekt na kartce papieru, wtedy będzie o wiele łatwiej urządzić mieszkanie tak jak chcemy.

Od czego zacząć?

Po pierwsze trzeba zatrudnić fachowa ekipę budowlaną, które zlecimy prace remontowe. Gdy już ustalimy termin oraz wynagrodzenie warto przedstawić swój plan remontu. Oczywiście w trakcie prac może się okazać, że coś jeszcze trzeba wymienić, ale warto od razu pierwszego dnia przedyskutować z ekipą remontową co należy w pierwszej kolejności zrobić. Kiedy już meble, które ponownie wstawimy zostały wyniesione lub też przykryte specjalną folią trzeba rozpocząć remont od prac, które najbardziej nabrudzą czyli skuwanie tynków, kafelek i wymiany tych elementów. Kiedy już będziemy mieli w mieszkaniu nowe instalacje warto pomyśleć o kolorach podłóg i ścian. Zapewne już wcześniej przemyśleliśmy jakie farby do wnętrz nam najbardziej pasują, a zatem trzeba ustalić kolory i oddać farby dekoracyjne w ręce ekipy remontowej, która sprawi, że nasze mieszkanie zacznie przypominać przytulny dom.

Aranżacja wnętrza

Każda ekipa remontowa ogranicza aranżację wnętrza tylko do położenia wskazanych przez właściciela podłóg czy też pomalowania ścian na wybrany kolor. To my sami musimy urządzić mieszkanie. Albo też zlecić to architektowi wnętrza lub styliście. Każde pomieszczenie można umeblować w innym stylu. Meble też nie muszą być wszędzie w tym samym kolorze. Na pewno wybierając podłogi i kolor ścian już pomyśleliśmy o meblach jakie wstawimy. Ostatnim elementem remontu jest zamówienie mebli i ich ustawienie tak, aby dawały optymalne warunki do mieszkania. Dobrze jest sprawdzić nasz pierwotny plan lub projekt w komputerze i zobaczyć czy wybrane przez nas meble na pewno zmieszczą się w mieszkaniu. Jeśli nie, zawsze można jeszcze coś zmienić zanim na dobre wstawimy meble.

Dodaj komentarz