19 maja, 2022

Pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości

 Pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości Profesjonalna sprzedaż domów jest zajęciem, którym od lat zajmują się profesjonalne agencje, oraz pośrednicy. Oczywiście można znaleźć także i takie oferty nieruchomości gdzie istnieje możliwość dokonania zakupów bez pośredników ale należy się zastanowić nad tym czy aby na pewno jest to bezpieczne.

Pośrednicy co prawda pobierać mogą niekiedy dosyć wysokie, sięgające nawet kilku procent wartości nieruchomości prowizje, ale za to zyskuje się pewność, że oferta będzie w pełni sprawdzona, dobry pośrednik szybko także jest w stanie znaleźć wszelkie ewentualne wady prawne nieruchomości. W taki sposób bardzo często realizowana jest sprzedaż mieszkań, ale także i lokali użytkowych.

Plusy wynajęcia pośrednika

Kupujący nie musi się zajmować formalnościami związanym z zakupem, wszystko za niego zrobi pośrednik, podobnie jest także ze sprzedającym, który liczyć może na profesjonalną pomoc pośredniak, na przykład w kwestii załatwienia wszelakich spraw prawnych. Pośrednicy, którzy na co dzień zajmują się sprzedażą mieszkań znakomicie będą się w owej materii orientować, tak więc obie strony zarówno sprzedający jak i kupujący uzyskają stosowną pomoc. W ostatnim czasie, przy okazji mówienia o deregulacji wspomina się sporo także i o zawodzie pośrednika, aczkolwiek jak na razie nie wiele wskazuje na to aby osoby bez licencji mogły się tym zawodem zajmować.

Pracownicy bez licencji

Co prawda pojawiają się uwagi odnośnie tego, jakoby ogłoszenia nieruchomości obsługiwane były już teraz przez pośredników nie posiadających licencji, ale są to osoby, które zatrudnione są w profesjonalnych agencjach pośrednictwa nieruchomości a ich praca jest nadzorowana przez posiadających stosowne licencje pośredników nieruchomości. O wiele bezpieczniej jest z taką pomocą kupić domy na sprzedaż, wszak jest to wyjątkowy wydatek, tak więc kupujący może poczuć się mocno poszkodowany jeśli okaże się, że zakupiona przez niego nieruchomość posiada wady prawne. Zdarza się także że mieszkania do wynajęcia po pewnym czasie oferowane są osobom, które do tej pory je wynajmowały. Zwykle jest to nie mała okazja pozwalająca na zakupienie danej nieruchomości o wiele taniej, niż po tradycyjnej cenie rynkowej.

Dodaj komentarz