18 stycznia, 2022

Porównywanie ofert nieruchomości

Porównanie ofert nieruchomościOferty nieruchomości można spotkać niemal na każdym kroku; oczywiście najpowszechniejszą formą zamieszczania ogłoszeń kupna-sprzedaży nieruchomości jest wstawianie odpowiednich adnotacji na portalach internetowych. Mieszkania albo domy na sprzedaż można znaleźć wszędzie; zarówno w dużych miastach, jak i na ich obrzeżach. Wszystko zależy od kosztów, jakie jesteśmy w stanie ponieść oraz od tego jaki typ lokalu preferujemy. Najczęściej kupowanymi nieruchomościami są mieszkania. Mieszkania w mieście są zazwyczaj dość drogie i nie każdego stać na taką inwestycję.

Centrum i obrzeża miasta

Najtańsze, jednopokojowe mieszkanie w Warszawie to koszt rzędu 200 tysięcy złotych. Jeśli jednak zdecydujemy się na kupno ekwiwalentu na obrzeżach dużego miasta możemy zapłacić nawet połowę sumy. Mieszkania na sprzedaż niekoniecznie muszą być drogą inwestycją; jednakże zanim zdecydujemy się na tego typu inwestycje powinniśmy przeanalizować zyski i straty. Nie wszystkie mieszkania są bowiem warte swojej ceny. Możemy być przekonani, iż mieszkania usytuowane w centrum miasta będą zdecydowanie droższe, aniżeli mieszkania w dzielnicach podmiejskich, oddalonych od centrum o kilka bądź kilkanaście kilometrów. Warto również zwrócić uwagę na standard lokalu.

Dokładna rewizja

Nie wszystkie są bowiem warte swojej ceny. Niektóre nie spełniają podstawowych wymagań technicznych, a ich kupno wiąże się z remontem powierzchni mieszkalnej. Zanim zdecydujemy się kupić mieszkanie w starej kamienicy warto zainteresować się tym, jakie remonty i działania konserwatorskie były podejmowane w najbliższym czasie. Bardzo często zdarza się, iż pomimo dobrego stanu wizualnego, lokal sypie się od środka. Stare budownictwo ma zazwyczaj nieszczelną kanalizację, wypaczone okna. Dlatego też większość osób decyduje się na zakup nowego mieszkania, oddanego do użytku w stanie surowym. Właściciele wiedzą czego mogą się spodziewać i płacą jedynie za przestrzeń użytkową, która nadaje się do sprawnego wyposażenia i wprowadzenia kilku zmian kosmetycznych.

Dodaj komentarz