28 stycznia, 2022

Pokój dzienny, w którym zechcesz przebywać.

Planując remont domu lub mieszkania warto najpierw zrobić plan prac, zanim faktycznie zabierzemy się do prac budowlanych i dekoracyjnych. Jednak jeśli mamy ograniczone środki pieniężne warto wybrać, które pomieszczenia tylko odświeżymy, a w których przeprowadzimy kapitalny remont wraz z kupieniem nowych mebli. Jakie miejsce powinniśmy wybrać? Zwykle wybieramy takie, w którym spędzamy najwięcej czasu. W każdym domu jest to salon.

Pokój dzienny to w wielu mieszkaniach to centralne miejsce. Dlatego warto się postarać, aby było przytulnym pomieszczeniem, do którego przyjemnie będzie się wracać. Salon można umeblować na wiele sposobów, ale warto najpierw ustalić jakie funkcje ma pełnić – tylko wypoczynkową czy też jadalni, pokoju gościnnego albo placu zabaw dla dziecka. Wtedy będziemy mogli umeblować to pomieszczenie tak, aby spełniało wszystkie nasze oczekiwania, a jednocześnie było pokojem, w którym odpoczniemy po pracy.

Jeśli chcemy mieć połączony salon z jadalnią trzeba wyobrazić sobie, gdzie postawić stół z krzesłami, a gdzie znaleźć miejsce na kącik telewizyjny czy biblioteczkę domową. Najlepiej jest postawić stół z boku, aby nie stał w centralnym punkcie, ponieważ może to nam utrudnić zagospodarowanie pozostałej przestrzeni. Ustawiając duży stół z boku lub nawet w kącie uzyskujemy całkiem sporą przestrzeń, aby ustawić kanapy wypoczynkowe i stolik z telewizorem lub też urządzić sobie kącik czytelniczy czy dla dziecka.

Kiedy nasz salon ma pełnić tylko funkcję pokoju wypoczynkowego warto podzielić go na strefy. Niektórym najlepiej wypoczywa się na kanapie ustawionej na wprost telewizora, inni wolą szezlong i półki z książkami dookoła, a jeszcze inni wolą zostawić pustą przestrzeń, aby móc grać w gry na playstation. Warto zrobić z salonu takie miejsce, aby każdy z domowników mógł oddać się w nim swoim przyjemnością, a jednocześnie umeblować go we wspólnym motywie lub tylko kolorystyce. Wbrew pozorom spójna kolorystyka sprawi, że będzie nam się przyjemniej przesiadywać w takim miejscu.

Dodaj komentarz