25 czerwca, 2022

Pokój dla chłopca – wybieramy farbę!

Pomimo tego, że niemal oczywistym jest, że dzieci dorastają i wraz z wiekiem zmieniają swoje upodobania oraz wyobrażenia o idealnym pokoju, to rzadko kiedy zastanawiamy się nad dostosowaniem pokoju naszego dziecka do jego potrzeb. Jak zaaranżować pokój dla chłopca, aby służył mu jak najdłużej? Co ma największe znacznie na odbiór pokoju przez dziecko?

Podstawową rzeczą w każdym pokoju jest jego kolorystyka. To właśnie kolor ścian oraz sufitu w największej mierze determinuje odbiór danego pomieszczenia. O ile w przypadku kilkuletniego chłopca najlepszym rozwiązaniem są stonowane i jasne barwy, tak już w przypadku starszego dziecka możemy pozwolić sobie na bardziej ożywione barwy. Jaki jednak konkretnie wybrać kolor? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy również od indywidualnych upodobań naszego dziecka – każdy ma swój ulubiony kolor i warto posiłkować się również opinią naszej pociechy (nie znaczy to jednak automatycznie, że mamy zgadzać się na każdy kolor wybrany przez nasze dziecko).

Jeden kolor czy kilka?

Decydując się na malowanie pokoju dla naszego chłopca nie musimy ograniczać się wyłącznie do jednej barwy. Z powodzeniem możemy pomalować przeciwległe ściany na jeden kolor, zaś kolejną parę na zupełnie inną, ale dopasowaną barwę. Dobrym pomysłem na aranżacje pokoju dla chłopca jest również stworzenie jednej ściany dekoracyjnej opierającej się na motywach z ulubionych bajek, zespołów muzycznych czy nawet filmów bądź cytatów z książek – wszystko zależy jednak od wieku naszego dziecka.

Pokój dla chłopca aranżacje

Podsumowując, czasami wystarczy jedynie pomalować pokój naszego dziecka na inny kolor, ab sprawić, że będzie on najwspanialszym miejscem w całym domu. Dla dziecka, szczególnie dla chłopca, najważniejsze jest dobre samopoczucie we własnym pokoju i możliwość znalezienia w nim własnego kąta – jeżeli wiek dziecka na to pozwala, może warto pozwolić mu chociaż w minimalnym stopniu decydować o wyposażeniu czy właśnie kolorystyce jego własnego pokoju? Niech czuje, że to właśnie jego pokój i to on jest tutaj najważniejszy.

Przeczytaj też: pokój dla chłopca inspiracje

Dodaj komentarz