24 stycznia, 2022

Płytki ceramiczne – najciekawsze aranżacje do nowoczesnej łazienki

Płytki ceramiczne – najciekawsze aranżacje do nowoczesnej łazienkiPłytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych stosowanych w łazienkach.

Przyciągają bogactwem kolorów, nieoczekiwanymi zestawieniami materiałów czy oryginalnym wzornictwem. Stwarza to okazję do interesujących eksperymentów aranżacyjnych w łazience, dzięki którym można całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd tego pomieszczenia. Poniżej znajduje się kilka ciekawych propozycji. Prym wiedzie tu drewno oraz jego imitacje. Popularność zyskują też płytki z motywem kamiennym. Ceramika inspirowana naturą występuje w jasnych, pastelowych odcieniach, które wprowadzają do łazienki spokój i harmonię. Ciekawym rozwiązaniem jest zestawianie tego rodzaju płytek z motywami roślinnymi. Może to być fototapeta, bądź też żywe kwiaty lub pnącza. Oryginalnym pomysłem jest zamówienie płytek ceramicznych z własnymi fotografiami, na przykład z wakacji, podróży czy innych okoliczności, które przywołują pozytywne wspomnienia, a przy okazji atrakcyjnie prezentują się na ścianie. Jest to rozwiązanie wysoce spersonalizowane, w sam raz dla osób, które chcą mieć pewność, że ich łazienkowa aranżacja jest jedyna w swoim rodzaju. Płytki ceramiczne w dużym formacie to idealne rozwiązanie do łazienek o niewielkim metrażu. Największe płytki mogą osiągać rozmiary nawet 100×300 cm. Bardzo dobrze komponują się one z minimalistycznym wystrojem łazienki, optycznie powiększają powierzchnię, a przy tym efektownie podkreślają jej nowoczesny charakter.

W ceramicznych płytkach wielkoformatowych coraz częściej stosuje się też zaawansowane rozwiązania technologiczne, na przykład natryskiwanie powierzchni tlenkiem srebra, co gwarantuje antybakteryjność.

Jest to idealna propozycja dla miłośników designu, którym zależy na zachowaniu najwyższej higieny w swojej łazience. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz