25 czerwca, 2022
Oryginalne dodatki do pizzy

Oryginalne dodatki do pizzy

Czy pizza zawsze musi być przygotowywana z szynką, oliwkami, pieczarkami i innymi podobnymi, bardzo znanymi składnikami? Okazuje się, że nie. Na pizzy coraz częściej pojawiają się mniej popularne składniki. Poniżej przedstawiamy te, które z powodzeniem można wykorzystać przygotowując pizzę.

Rzepa brokułowa

Rzepa brokułowa (cime di rappa) jest warzywem bardzo cenionym i lubianym przez mieszkańców Włoch. Dlatego też warto to warzywo poznać bliżej i wykorzystać je do przygotowania oryginalnej pizzy. Rzepa brokułowa jest warzywem bardzo bogatym w witaminy i składniki mineralne. Jednocześnie zawiera niewielką ilość kalorii. W efekcie wykorzystana jako składniki pizzy nie podnosi jej kaloryczności. W efekcie ze zjedzenia kawałka pizzy z rzepą brokułową mogą rozgrzeszyć się nawet osoby, które właśnie są na diecie odchudzającej. Co ciekawe, w Polsce można znaleźć już wiele pizzerii, w których wykorzystywany jest ten niestandardowy dodatek do pizzy.

Mango

Przygotowywana z ananasem pizza hawajska jest świetnie znana wielu miłośnikom tego włoskiego dania. Okazuje się, że mango jest owocem, którego smak bardzo dobrze komponuje się z pizzą. Owoc ten można pokroić na cząstki i ułożyć bezpośrednio na drożdżowym placku, ale można też przygotować z niego sos i zastąpić nim klasyczny sos z pomidorów. Do sosu z mango warto dodać niewielką ilość papryczki chili. Smak sosu powinien bowiem być wyrazisty, słodki, ale z lekko wyczuwalną ostrą nutą.

Pasta truflowa

Jest to produkt typowo włoski. Włosi wykorzystują pastę truflową do dań z makaronu albo do kanapek. Produkt ten wykorzystują także do pizzy. Pasta truflowa charakteryzuje się intensywnym smakiem. Na pewno pizzy z pastą truflową warto spróbować, mimo że jej smak nie każdemu przypadnie do gustu. Zarówno miłośników pizzy w wersji tradycyjnej, jak i tych, którzy nie boją się próbować nowych smaków, zachęcamy do odwiedzenia dobrej pizzerii. Jeśli chodzi o taką w Bielsku-Białej, to można ją znaleźć na stronie https://www.pizzadominium.pl/lokale/bielsko-biala-c-h-sfera.

Dodaj komentarz