24 stycznia, 2022
Odbiór nowego mieszkania

Odbiór nowego mieszkania

W sytuacji gdy decydujemy się na kupno mieszkania na rynku pierwotnym, prędzej czy później dojdzie do tak zwanego odbioru mieszkania, w których powinniśmy sprawdzić, czy jakość wykonanej przez dewelopera pracy odpowiada temu, co zostało ustalone w umowie.

Na samym początku odbioru mieszkania wrocław na sprzedaż, już po zakończeniu wszelkich prac, w tym także prac wykończeniowych, warto zwrócić uwagę, czy nie doszło do uszkodzeń stałych elementów, które już znajdowały się w mieszkaniu.

Sprawdź dokładnie

Przede wszystkim są to okna. Tutaj ewentualne uszkodzenia, mogą być dosyć trudne i kosztowne w naprawie, a jednocześnie mogą przyczyniać się do powstawania innych problemów, na przykład nieprawidłowej wentylacji pomieszczeń, czy powstawanie nieszczelności. Od razu należy też sprawdzić, czy rozmieszczenie okien zgadza się z zadeklarowanym przez dewelopera układem pomieszczeń. Innym istotnym elementem są tutaj znajdujące się w pomieszczeniach grzejniki. Jeśli odbiór dokonywany jest w tak zwanym sezonie grzewczym to możemy od razu sprawdzić, czy zainstalowane grzejniki działają poprawnie, czy istnieje możliwość regulacji intensywności grzania, a nawet ich wyłączenia, oraz czy wystarczają one aby ogrzać mieszkania wrocław na sprzedaż.

Konieczna weryfikacja

Odbiór nowego mieszkaniaJeśli stan deweloperski obejmuje instalację podstawowych urządzeń sanitarnych, to także konieczna jest weryfikacja ich stanu. Poza układem pomieszczeń należy sprawdzić ich wielość. Pod uwagę trzeba brać to, że ściany w mieszkaniu w stanie deweloperskim mogą być pomalowane czy też pokryte tynkiem, co minimalnie może zmniejszać wymiary pomieszczeń. Samo zmierzenie mieszkania wrocław na sprzedaż może nie być wystarczające bowiem do metrażu mieszkania wliczony może być też balkon, a czasem także pomieszczenia wspólne. Jeśli w ramach umowy deweloper wprowadzał w naszym mieszkaniu zmiany czy poprawki zgłoszonych wcześniej usterek to konieczna jest weryfikacja tego, czy zmiany te wprowadzone zostały zgodnie z ustaleniami. Dopiero, gdy mieszkanie w pełni spełniać będzie nasze wymagania, możemy dokonać jego odbioru od dewelopera.

Dodaj komentarz