25 czerwca, 2022
Nowe nieruchomości na rynku

Nowe nieruchomości na rynku

Obecnie walka o klienta na rynku nieruchomości jest bardzo zacięta, ponieważ popyt na nowe mieszkania we Wrocławiu i nie tylko znów jest bardzo wysoki.

Mieszkania nowoczesne i funkcjonalne

Zainteresowanie własnymi mieszkaniami przejawiają dzisiaj nie tylko młodzi ludzie rozpoczynający własne życie rodzinne czy spodziewający się potomka – chociaż oni faktycznie w dużych miastach stanowią bardzo znaczący odsetek wszystkich klientów kupujących mieszkania Wrocław rynek pierwotny. Bardzo istotną grupą są jednak także osoby nieco starsze, bardziej doświadczone życiowo, niejednokrotnie seniorzy czy emeryci, którzy po długim i owocnym życiu rodzinnym w jednym mieszkaniu nagle postanawiają wykorzystać jakoś zgromadzony majątek i przeprowadzić się do większego lub mniejszego, ale bardziej odpowiadającego, funkcjonalnego i nowoczesnego mieszkania. Wygodne osiedla, miejsce parkingowe, do którego właściwie spod drzwi domu do samego garażu prowadzi winda, kamery i wideo domofony, to elementy znacząco ułatwiające życie takim ludziom.

Spójna koncepcja kluczem do sukcesu dewelopera

Deweloperzy starają się więc dzisiaj stawiać takie osiedla, które jednocześnie będą oferowały nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu o powierzchni przeszło stu metrów kwadratowych jak i nieduże, ale nowoczesne kawalerki. Zainteresowanie wśród klientów o różnym stopniu zamożności, różnym statusie rodzinnym i innych oczekiwaniach względem mieszkania Wrocław śródmieście wymusza na projektantach i inwestorach konieczność uwzględnienia wszystkich tych niuansów w swoich projektach. W przeciwnym razie nawet najnowocześniejsze osiedle może się nie sprzedać, właśnie przez brak spójnej koncepcji i wizji, jak wygląda docelowa grupa odbiorców dla tych konkretnych mieszkań. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych niespodzianek, firmy budujące nowe mieszkania we Wrocławiu czy dowolnym innym mieście Polski powinny prowadzić szeroko zakrojone analizy rynkowe i mieć długofalową strategię rozwoju własnej marki. W przeciwnym razie, reagując doraźnie na chwilowe wydarzenia rynkowe, trudno jest faktycznie ustabilizować sprzedaż mieszkań Wrocław na satysfakcjonującym i dającym możliwość zanotowania zysku poziomie.

 Zobacz więcej na: https://promenadywroclawskie.pl/

Dodaj komentarz