18 stycznia, 2022

Nowe domy

Nowe domyKupującym gotowe już domy polecić można te, które znajdują się na nowych osiedlach domów jednorodzinnych. Rynek wtórny także ma tutaj sporo do zaoferowania, ale osoby nie znające się na technologii budowlanej natrafić mogą na niezbyt ciekawe okazje.
Mieszkańcy Torunia i nie tylko Torunia stają przed niebywałą okazją zakupu domu na nowopowstającym osiedlu domków jednorodzinnych. Są to domy wykonywane w nowoczesnej technologii szkieletowej. Powstające osiedle Gostkowo jest jednym z pierwszych w całej Polsce osiedli mieszkaniowych, gdzie przeprowadzane są takie innowacyjne inwestycje.

Położenie od centrum

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na możliwość zakupienia domu w tej lokalizacji, ze względu na położenie wyjątkowo blisko miasta. Są to tak zwane przedmieścia, oddalone od ścisłego centrum Torunia o niecałe 14 kilometrów, czyli dosłownie kilkanaście minut jazdy samochodem. Jako że sprzedaż domow ruszyła dosyć niedawno, warto o tej dosyć ciekawej możliwości zainwestowania wspomnieć. Lokalizacja względnie blisko centrum jest doskonałym pomysłem. Nawet jeśli Toruń rozrastać będzie się w wyjątkowo szybkim tempie to i tak osiedle to pozostawać będzie na spokojnym uboczu, ale przy okazji wzrastać będzie także wartość położonych tam nieruchomości. Osoby kupujące swoje domy właśnie tam nabywają nie tylko położoną w atrakcyjnym miejscu działkę, ale też i gotowy już dom wykonany w technologii szkieletowej.

Energooszczędnie i tanio

Takie domy jak wiemy mają wiele zalet, a jedną z największych jest wysoka energooszczędność, oraz stosunkowo niewielka cena, poza tym są to domy wykonywane w technologii szkieletowej, co oznacza, że mogą być w zasadzie w dowolnym momencie rozbudowane, tak więc dodanie sobie dodatkowego pokoju czy nawet piętra nie jest większym problemem, jak to ma miejsce przy rozbudowie domów murowanych. Jak na razie prowadzone są nadal prace wykończeniowe, ale większość domów jest już oddana do użytku i mogą być zakupione, tak więc tylko patrzeć jak osiedle to stanie się cichą i spokojną okolicą, w której warto zamieszkać uciekając od miejskiego zgiełku, zanieczyszczeń i korków, a przy okazji pozostając blisko samego miasta. Kupić warto już teraz, bowiem jak to zwykle bywa w takich przypadkach im mniej wolnych domów pozostanie tam do nabycia, tym większe jest prawdopodobieństwo tego, że wzrosnąć będą mogły także ich ceny, tak więc ociąganie się może być w tej sytuacji po prostu nie korzystne.

Dodaj komentarz