19 maja, 2022

Na które okna się zdecydować?

Okna to niezbędnik każdego mieszkania, ale warto poświecić trochę czasu, jeśli chodzi o ich wybór. Każdy z nas chciałby kupić dobrej jakości okna w rozsądnej cenie, do czego jednak trzeba się odpowiednio przygotować. Poznanie parametrów okien oraz zwrócenie uwagi na cechy i akcesoria okienne są bardzo przydatne podczas zakupów. Okna PCV czy może drewniane, na co postawić?

Kupujemy okna do domu

Najlepiej zamówić okna, gdy nasz dom jest już zadaszony i na horyzoncie widać zbliżające się prace wykończeniowe. Dzięki temu okna powinny być już na miejscu tuż przed montażem, co nie wymaga ich późniejszego składowania. Jeśli chodzi o wymianę okna, to warto wybrać ciepłe miesiące chyba, że zamawiamy dostawę wraz z montażem.

W przypadku nowego domu parametry okna można odczytać z projektu, ale warto wymierzyć otwory, ponieważ ich rozmiar może się różnić. Przed zakupem należy przemyśleć, z jakiego materiału mają być wykonane okna, jakie funkcje są dla nas najważniejsze, jaki kolor maja mieć ramy oraz w co powinny być wyposażone okna.

Okna plastikowe czy może drewniane?

Okna plastikowe są łatwe w eksploatacji oraz trwałe i stosunkowo tanie. Przy zakupie warto sprawdzić z jakich profilów są zbudowane. Kształtowniki ze stali oraz z włókna szklanego zapewniają sztywność i wytrzymałość mechaniczną. Profile w oknach plastikowych powinny mieć przekładki termoizolacyjne.

Okna PCV spełniają swoje funkcje przez długie lata i nie wymagają konserwacji. Dodatkowo są odporne na uszkodzenia i wpływ czynników atmosferycznych. (Czytaj więcej: http://www.abakus-okna.com.pl/pl/produkty/abakus-standard )

Okna drewnienie są z kolei budowane z klejonki, czyli ze sklejonych ze sobą profili. Tego typu okna nie skręcają się, ani też nie paczą, co ma duży wpływ na ich zwiększoną wytrzymałość mechaniczną. Drewniane profile charakteryzują się sztywnością oraz solidnością i nie wymagają dodatkowych kształtowników. Możemy liczyć również na przekładki z materiałów termoizolacyjnych. Jeśli chodzi o konserwację, to dostępne są nowoczesne środki, które zapewniają wysokiej jakości powłokę lakierniczą.

 

Dodaj komentarz