28 stycznia, 2022

Malowanie ścian w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy to królestwo każdego malucha. Jeżeli dziecko posiada swój własny pokój, z pewnością można powiedzieć, że ma ono szczęśliwe dzieciństwo. Nie dzieje mu się jednak tragedia, jeżeli zmuszone jest do mieszkania ze swoim rodzeństwem. Warto jednak wówczas zadbać o to, aby każde dziecko miało swoją prywatną przestrzeń i wydzielić ją w znaczący sposób. Można to zrobić nawet za pomocą kolorów ścian.

Obecnie, panuje moda na to, aby na ścianach malować wzory lub też malować je po połowie różnymi kolorami. Najlepiej jest oczywiście używać do tego celu dobrych jakościowo farb. Szczególnie poleca się, aby do malowania pokoju dziecięcego używać zawsze farb bezzapachowych, przeznaczonych do pomieszczeń dla alergików. Pamiętajmy o tym również malując dziecięce mebelki, a szczególnie łóżko. Najlepiej również nie kłaść dziecka do spania w pokoju, który był danego dnia malowany. Wymaga on szczególnego wietrzenia, zanim pozwolimy dziecku tam przebywać.

Farby zmywalne do pokoju dziecięcego

Ostatnimi czasy na polskim rynku pojawiły się doskonałe farby do dziecięcego pokoju – farby zmywalne. Są to farby, które idealnie kryją ściany i występują w intensywnych kolorach. Umożliwiają one bezproblemowe mycie ścian za pomocą wilgotnej gąbki lub szmatki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich rodziców. Mogą oni bez problemu zmyć ślady po brudnych rączkach i po butach na ścianach, jak również po jedzeniu i wylanych napojach. Dzieci bardzo często malują po swoich ścianach. Takie farby umożliwiają swobodne pozbycie się obrazków.

Farba tablicowa w pokoju dziecka

Warto jednak sprawić dziecku jakąś przyjemność i pomalować choć część jednej ze ścian farbą tablicowa. Jest to farba, po której można swobodnie pisać i rysować za pomocą kolorowej kredy. Do niedawna występowała one jedynie w kolorze czarnym, jednakże na rynku pojawiło się już kilka kolejnych kolorów. Takie rysunki i mazaje można swobodnie zmyć po czasie wilgotną lub suchą gąbką, dokładnie tak jak tablicę szkolną. Bardzo ważne jest, aby umożliwić dziecku aktywny udział w wyborze koloru farby. Oczywiście ostatnie zdanie i decyzja należą do rodziców, ale z pewnością warto poznać gust naszego dziecka.

Dodaj komentarz