24 stycznia, 2022

Lampy drewniane, czyli piękno natury

Lampy drewniane, czyli piękno natury

Drewno to wyjątkowy materiał, trwały i wyjątkowo piękny, nic więc dziwnego, że od wieków jest on wykorzystywany do aranżacji wnętrz. Niebanalną ozdobą, pełniącą jednocześnie funkcję praktyczną, są drewniane lampy, których żywotność może wynieść nawet… 2000 lat.

Każdy kawałek drewna nadaje lampie wyjątkowy i niepowtarzalny charakter, warto więc uwzględnić tę propozycję we własnym domu.

Trwałość drewnianych lamp

Na rynku spotkać można lampy różniące się nie tylko stylem i wielkością, ale przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane. Każda propozycja posiada wiele zalet, niestety, ma też wady – szklany klosz można stłuc, natomiast plastikowy abażur może ulec zniekształceniu, a powrót do pierwotnej formy jest praktycznie niemożliwy.

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazują się lampy drewniane wiszące, odporne na zarysowania, wysoką temperaturę i czynniki mechaniczne. Co ważniejsze, odpowiednio zaimpregnowane mogą służyć przez długie lata.

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że wykonana ze starego drewna z odzysku lampa drewniana wisząca, to propozycja adresowana dla przysłowiowych ortodoksów, czyli osób, które nie akceptują papieru ściernego, wosków, lakierów itp. Nietrudno jednak zauważyć, że jest to lampa jedyna w swoim rodzaju, znalezienie identycznej jest praktycznie niemożliwe – wszystkie inne lampy z drewna posiadają mniej lub bardziej widoczne różnice.
Funkcjonalność lamp z drewna

Zasadniczo każda lampa powinna spełniać funkcję praktyczną, czyli zapewniać odpowiednią ilość światła, bez względu na to, z jakiego materiału została wykonana.

Naturalne drewno, także impregnowane, skutecznie wchłania wilgoć, co w praktyce oznacza, że zainstalowanie w pomieszczeniu lampy drewnianej wiszącej to prosty i efektowny sposób, by zadbać o własne zdrowie. Godny podkreślenia jest także fakt, że drewno, jako materiał naturalny, korzystnie wpływa na środowisko.

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że lampy drewniane wiszące to propozycje stworzone z myślą o wiejskich chatach. Bez wątpienia jest to połączenie doskonałe, nie mniej jednak warto podkreślić, że drewniane lampy z drewna doskonale współgrają także ze stylem rustykalnym, nowoczesnym oraz skandynawskim.

Sprawdź również: https://technodeluxe.pl/lampy-wiszace/lampy-wiszace-drewniane

Dodaj komentarz