28 stycznia, 2022

Kredyty wraz z ubezpieczeniem

Kredyty wraz z ubezpieczeniem Banki oferują wiele kredytów, wraz z odpowiednim ich ubezpieczeniem, nie jako w pakiecie samego kredytu. Warto wiec przyjrzeć się kosztom takiego pakietu i zastanowić się nad tym czy ubezpieczenie jest nam na pewno potrzebne.

W niektórych bankach ubezpieczenie kredytu jest konieczne, w przeciwnym razie nie ma możliwości uzyskania kredytu. Klient ma jednak wybór i może jak najbardziej skorzystać z oferty innych banków. Poziom ubezpieczenia kredytu jest różny, jednym z najbardziej powszechnych rodzajów ubezpieczeń kredytu jest ubezpieczenie kredytu od utraty pracy. Ubezpieczenie takie dotyczy zarówno kredytów gotówkowych jak i kredytów długoterminowych w tym hipotecznych. Przy różnych rodzajach kredytu różna może być oczywiście cena takiego ubezpieczenia.

Ubezpieczenia kredytu

Z ubezpieczenia takiego skorzystać powinny osoby, których głównym źródłem utrzymania jest praca zarobkowa. W przypadku jej utraty, raty kredytu spłacane będą przez ubezpieczyciela, zwykle przez zadeklarowany w umowie ubezpieczeniowej okres czasu. Daje to kredytobiorcy możliwość poszukania sobie nowej pracy. Taka polisa ubezpieczeniowa może być jednak niepotrzebna osobom, które swoje przychody uzyskują na przykład z rent i emerytur. W ich przypadku ryzyko utraty pracy jest praktycznie żadne. Tego rodzaju ubezpieczenie niskiego wkładu własnego może nie mieć także zastosowania a przypadku tych osób, które na przykład prowadzą swoją własną działalność gospodarzą. Przed wykupieniem takiego ubezpieczenia należy więc dobrze zastanowić się nad tym, w jakim zakresie będzie nas ono chronić.

W jakich przypadkach wymagana jest polisa na życie?

Przy długoterminowych kredytach hipotecznych wymaganym zabezpieczeniem jest także polisa na życie. W razie śmierci kredytobiorcy kwota z polisy przeznaczona zostanie na pokrycie zadłużenia. Z takiego ubezpieczenia klient przy kredytach nie może już zrezygnować, ale może zawsze wykupić sobie taką polisę nie w banku, a w wybranym przez siebie towarzystwie ubezpieczeniowym co daje niejednokrotnie możliwość znalezienia da siebie o wiele bardziej atrakcyjnej oferty. Wtedy też sam ubezpieczony decyduje o tym na jaką dokładnie kwotę wykupi swoje ubezpieczenie.

Dodaj komentarz