18 stycznia, 2022

Korkociągi i kruszarki do lodu

Korkociągi i kruszarki do lodu W nowoczesnej kuchni nie powinno zabraknąć nowoczesnego wyposażenia, dzięki któremu możliwa będzie organizacja udanej domowej imprezy.

Jednym z bardziej podstawowych urządzeń, które warto mieć na wyposażeniu swojej kuchni, jest oczywiście korkociąg. Można także pokusić się nawet o shakery. Przeważnie urządzenia takie znajdują się w barach oraz lokalach gastronomicznych, ale dobrze dobrany shaker przyda się z pewnością także w domu, jeśli ktoś ma talent i zamiłowanie do przyrządzenia drinków.

Na co zwrócić uwagę kupując urządzenia gastronomiczne?

Przy zakupie takiego urządzenia warto zwrócić uwagę na to z jakich materiałów jest ono wykonane. Powinno być jak najbardziej zrobione ze stali nierdzewnej. Ważna jest też jego pojemność. O ile w lokalach gastronomicznych barman, który przygotowuje drinki powinien dysponować shakerami w różnych wymiarach to w domu nie ma to już tak wielkiego znaczenia. Ważniejsze są umiejętności w przygotowywaniu drinków, które to umiejętności powinna posiadać osoba, która taki sprzęt zakupuje. Do przygotowania drinków przydać może się także mała kruszarka do lodu, podobna do tych które użytkowane są w barach.

Jakie kruszarki wybrać?

W lokalach gastronomicznych bardzo ważna jest jednak odpowiednia wydajność kruszarek. Przydatnym urządzeniem może być także cooler. Z takiego sprzętu w swojej kuchni korzystają często osoby, które lubią przygotowywać drinki lub pracują jako barmani. W przypadku takich osób można powiedzieć że jest to element treningu. Poza tym urządzenia takie doskonale nadawać mogą się jako eleganckie ozdoby w naszej kuchni, nadając jej o wiele nowocześniejszy wygląd. Niestety jednak koszty zakupu w pełni profesjonalnych urządzeń, takich samych jak te które używane są w tych lokalach gastronomicznych w których sprzedawane są drinki, może być bardzo kosztowne. Sprzęt taki może też nie pasować do każdej kuchni, należy sobie zdawać sprawę także i z tego, że będzie on wykorzystywany raczej okazjonalnie, tak więc jego zakup można odłożyć na później, kiedy już zakupi się najpotrzebniejsze sprzęty do swojej własnej kuchni.

Dodaj komentarz