24 stycznia, 2022

Kolor plis

Kolor plisJeśli myślisz właśnie nad kupnem plis okiennych do całego domu, dobrze to rozważ, czy najlepiej wybrać proste rozwiązanie, czyli założyć plisy Warszawa w tym samym kolorze w całym domu, czy może dopasować kolor osłon okiennych do koloru wnętrza i jego przeznaczenia.

Zwykle w sypialniach montuje się plisy w kolorach zimnych – bo takie zwykle kolory wybieramy do całej sypialni. Plisy w kolorze niebieskim, zielonym, w delikatnym odcieniu fioletu czy w granacie będą idealnie pasować do ścian w podobnych barwach, detali, takich jak narzuta na łóżko czy dywaniki. Poza tym plisy Warszawa w tych barwach zwykle bardzo dobrze przesłaniają okno. Do sypialni dobrze jest kupić plisy ciemniejsze, szczególnie jeśli okna wychodzą na wschód i w słoneczne dni już od bardzo wczesnych godzin porannych słońce będzie zaglądać do okna – wówczas zasłonięcie okna plisą jest najlepszym rozwiązaniem. Plisy w odcieniu zielonym sprawdzają się również w pokojach dla dzieci i w gabinetach, w których wykonujemy pracę. Kolor zielony uspokaja i jest ulgą dla zmęczonych oczu, po długiej pracy przy komputerze. Z kolei plisy w kolorze niebieskim częściej pojawiają się w łazienkach, w których ta barwa jest także elementem wystroju wnętrza.

Plisy w ciepłych kolorach

Do pokojów dziennych, takich jak salon i jadalna, ale także do kuchni – zwykle wybierane są plisy o ciepłych kolorach i słonecznych odcieniach. Często są to żółcie, pomarańcze, beże, a także jasne brązy. Do salonów, jeśli są one urządzone w nowoczesnym stylu, czasem kupowane są plisy w kolorze czerwonym – jeśli ten kolor pasuje do jakiegoś elementu aranżacji pomieszczenia, na przykład pasuje do koloru kanapy czy dywanu.

Zobacz także: http://www.meblark.com/produkty/plisy

Uniwersalny kolor

Bardzo uniwersalnym kolorem, który najlepiej wygląda w każdym wnętrzu, bez względu na jego przeznaczenie jest beż. Plisy beżowe mogą okazać się mdłe i nieciekawe, ale bardzo dobrze sprawdzają się tam, gdzie we wnętrzu jest już wiele różnych akcentów o różnych barwach, gdzie kolejny kolor byłby już nieciekawie wyglądającą mieszanką. Beż plis Warszawa można przełamać minimalnym wzorem w odcieniu brązowym, pomarańczowym czy innym kolorem, komponującym się z beżem.

Dodaj komentarz