18 stycznia, 2022

Kołdra na lato

Kołdra na lato W lecie, kiedy temperatury znacznie się podnoszą, w nocy coraz ciężej jest zasnąć, zwłaszcza pod ciężką i grubą kołdrą. Należy sobie zdawać sprawę z tego, że tylko niektóre rodzaje pościeli tak naprawdę nadają się do spania w nich przez okres całego roku.

Typowe grube kołdry to produkty raczej na zimę. W lecie można więc spróbować spać w ogóle bez kołdry, jednak szybko okaże się że to także jest mało wygodne, chociażby ze względu na swoje przyzwyczajenia. Dlatego też o wiele rozsądniejszy jest zakup specjalnej kołdry letniej, także i z innego powodu.

Czym się różni kołdra letnia od zimowej?

Otóż kołdry letnie mogą chronić nas przed chłodem, na przykład nad ranem. Podczas snu, temperatura ciała obniża się, tak więc śpiąc bez kołdry w ogóle można się także przeziębić. Czasem kołdra jest na czas lata zastępowana na przykład kocem, co także nie jest najlepszym pomysłem. Koc zapewnia o wiele gorszą ochronę i ma się ni jak do wygodnej kołdry. Kołdry na lato robione są owczej wełny, która jest idealnym wręcz wyborem na taki czas. Chronić będzie także w chłodniejsze dni. Kołdry typowo letnie są po prostu wyjątkowo cienkie i na pierwszy rzut oka faktycznie mogą przypominać koce. Z takich samych materiałów ale w innej technologii wykonywane są kołdry cztery pory roku. W tym przypadku także stosowana jest wełna z merynosów która zimą zapewnia doskonałą ochronę przed chłodem, a latem nie jest za gorąca. Taka kołdra to doskonały wybór dla tych, którzy sporo czasu spędzają w podróży i tak naprawdę nie wiedzą jaka w danym momencie kołdra będzie potrzebna.

Największe firmy produkujące kołdry

Jedną z większych firm, które produkują tego rodzaju kołdry jest hollofil allerban. Kołdry takie doskonale sprawdzają się w naszych warunkach, nawet jeśli przyjdzie nam spędzić noc w nie ogrzewanym, na przykład ze względu na awarię mieszkaniu. Inną zaletą takich pościeli jest to że w przeciwieństwie do tradycyjnych pościeli doskonale nadają się one dla osób cierpiących na alergię. Co ciekawe nawet cienkie kołdry, wykonane z nowoczesnych materiałów są o wiele cieplejsze od grubych i nie wygodnych pierzyn.

Dodaj komentarz