18 stycznia, 2022

Kobieta kontra remont

Kobieta kontra remontKolory ścian przytłaczają, zarysowana podłoga przypomina o konieczności wymiany, a przypadkowe meble utrudniają poruszanie się po sypialni?

Bez obaw – remont mieszkania to dla kobiet robótki ręczne XXI wieku. Wystarczy pomysł, cierpliwość i trochę wolnego czasu. Decyzja podjęta – czas na remont. W głowie mnożą się wizje sypialni (czy bardziej przytulny będzie styl skandynawski czy loftowy?), kuchni (najlepiej pełnej pachnących ziół i z wielkim blatem do przygotowywania wegetariańskich smakołyków) i łazienki (koniecznie z dużym lustrem i praktycznym miejscem na kosmetyki). Zanim jednak obudzimy się we wnętrzu naszych marzeń, warto zmierzyć siły na zamiary i odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania.

Co konkretnie wymaga remontu?

Jaką pulę pieniędzy można przeznaczyć na odświeżenie mieszkania? Ile dni wolnych potrzeba do przeprowadzenia prac? I ostatnie – z czym, my – kobiety poradzimy sobie same? Dorota Szelągowska w swoich programach odmienia wnętrza w kilka dni. Tyle, że jej pomysły realizuje profesjonalna ekipa remontowa. Złożona głównie z samych panów. Dlatego określony plan działania sporządzony przed rozpoczęciem prac niebywale ułatwi szybką i bezbolesną zmianę wnętrza. Zakres prac określamy na podstawie tego, co chcemy zmienić – np. odnowić ściany pokoju czy położyć nowe płytki w kuchni. Gdy już zdecydujemy o naszych potrzebach, wypiszmy to, co będzie konieczne do zrobienia, by uzyskać pożądany efekt. Z kolei lista rzeczy do zrobienia nakreśli nam, jakie materiały będą do tego konieczne, a gdy już je wybierzemy, to sporządźmy na tej podstawie kosztorys. Harmonogram prac ustalimy uwzględniając czas od zaplanowania zakupów, po ostateczne prace wykończeniowe. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz