19 maja, 2022
Kiedy inwestycja w blachodachówki z posypką jest szczególnie opłacalna

Kiedy inwestycja w blachodachówki z posypką jest szczególnie opłacalna?

Jeśli zastanawiamy się nad rozwiązaniem, które może okazać się naprawdę interesującą alternatywą dla dachówki ceramicznej, wcale nie musimy szukać długo. Na miano takie z pewnością zasługuje blachodachówka z posypką. Dzieje się tak zresztą z przynajmniej kilku powodów.

Kiedy inwestycja w blachodachówki z posypką jest szczególnie opłacalna

Piękno w połączeniu z trwałością

Choć dachówki ceramiczne zachwycają swoim wyglądem, nie każdy właściciel dachu decyduje się na ich zakup. Okazuje się przy tym, że to nie cena jest tym argumentem, który nakazuje poszukiwanie innych rozwiązań. Znacznie większym problemem jest waga dachówek ceramicznych. Jest ona na tyle duża, że układanie ich na słabszych konstrukcyjnie lub po prostu starszych dachach, wiąże się ze sporym ryzykiem. Gdy sięgamy po blachodachówki z posypką możemy mieć pewność, że ich wygląd nie będzie odbiegał od tego, jaki charakteryzuje klasyczną dachówkę. Jednocześnie jednak staniemy się właścicielami rozwiązania nawet siedem razy lżejszego. Właśnie przystępność wagowa najczęściej podawana jest jako ten argument, który sprawia, że blachodachówki Gerard z posypką pojawiają się na tak dużej liczbie polskich dachów.

Efekt gontu drewnianego przy niższej cenie i ryzyku

Nie tylko dachówka ceramiczna może być jednak z powodzeniem zastąpiona przez blachodachówkę z posypką. Okazuje się, że coraz częściej pojawia się ona także jako alternatywa dla gontu drewnianego. Ten wybierany jest przeważnie z uwagi na swoje walory wizualne, zarówno jego cena, jak i trwałość pozostawiają jednak wiele do życzenia. Blachodachówki prezentują się równie dobrze, są tańsze, a jednocześnie nie należą do materiałów łatwopalnych. Mogą więc imitować gont drewniany nie tylko w domach prywatnych, ale również w hotelach, restauracjach oraz pensjonatach. W budynkach o takim przeznaczeniu stawianie na atrakcyjność wizualną jest w pełni uzasadnione. Niestety, ryzyko pożaru jest większe niż w domach prywatnych, stąd też zrozumiała wydaje się troska o to, aby dach okazał się rozwiązaniem szczególnie trwałym i odpornym na różne typy uszkodzeń.

Dodaj komentarz