25 czerwca, 2022
Jakie parametry przeanalizować wybierając przecinarkę do glazury?

Jakie parametry przeanalizować wybierając przecinarkę do glazury?

Bez względu na to, czy zapotrzebowanie na przecinarkę do glazury należy wiązać z naszym zamiłowaniem do majsterkowania, czy z potrzebami zawodowymi, powinna być ona wybierana możliwie jak najstaranniej. Aby zaś było to możliwe, konieczne jest przeanalizowanie przynajmniej kilku związanych z tym kwestii.

Po pierwsze – długość cięcia

Choć poszczególne modele przecinarek różnią się długością cięcia, nie sposób utrzymywać, że jedne z nich są generalnie lepsze od innych. Kluczowe znaczenie przy analizie tego parametru ma planowane zastosowanie sprzętu. Inne potrzeby muszą być zaspokojone, gdy chcemy przecinać płytki charakteryzujące się popularnymi wymiarami, inne zaś, gdy obrabiamy nowoczesne płytki, te bowiem zwykle mają duże wymiary. W tym ostatnim przypadku wybór modelu bardziej zaawansowanego staje się koniecznością.

Po drugie – głębokość i moc cięcia

Głębokość cięcia jest parametrem informującym nas o tym, jaka jest maksymalna grubość materiału, z którym powinna sobie poradzić przecinarka do glazury. Jeśli dodatkowo sprzęt pozwala na zagłębianie tarczy, możemy liczyć również na możliwość wykonywania cięć podwójnych, a więc znacznie głębszych. W takim przypadku problemem nie powinno być też wykonanie nacięcia w środku płytki. Kwestie związane z mocą silnika charakteryzują się wyższym poziomem złożoności. Nie ulega wątpliwości, że im większa jest moc przecinarki, tym więcej pracy można wykonać za jej pośrednictwem. Nie można jednak zapominać również o tym, że wiąże się ona z większym zużyciem energii. Jeśli sprzęt jest wykorzystywany regularnie, może to stanowić pewne utrudnienie.

Po trzecie – komfort działania

Także kwestie związane z szeroko rozumianym komfortem działania nie należą do tych, które można byłoby ignorować. Konstrukcja powinna uwzględniać zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo użytkownika, im bardziej będzie przy tym intuicyjna, tym lepiej. Tu szczególnie duże znaczenie ma stabilność podczas cięcia, w innym wypadku można bowiem mówić o zagrożeniu zarówno dla samej pracy, jak i osoby, która ją wykonuje.

Przecinarki do glazury znajdziesz na stronie https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury/

Dodaj komentarz