28 stycznia, 2022

Jaki kredyt wybrać?

Jaki kredyt wybrać?

Wielu kredytobiorców zastanawia się, jaki kredyt wybrać. Większość produktów ma bowiem dość zbliżone warunki zarówno pod kątem oprocentowania, jak i opłat dodatkowych i prowizji za udzielenie kredytu. Z tego powodu coraz ważniejsze stają się mniej formalne czynniki.

Każdy kredytobiorca musi bowiem na etapie wnioskowania o kredyt poznać RRSO, która pozwala mu sprawdzić, czy dany produkt jest na pewno dla niego korzystny. Jednak roczna stopa oprocentowania jest ważnym czynnikiem głównie w przypadku kredytów długoterminowych i na wyższe kwoty. W przypadku kredytów, które pozwalają na uregulowanie pilnych wydatków i potrzeb bieżących, ważny jest szybki kredyt, o który można wnioskować przez Internet i który będzie udzielony w możliwie najkrótszym czasie.

Internetowe możliwości

Szybkie kredyty oferują głównie firmy pożyczkowe, które na swoich stronach internetowych udostępniają wnioski kredytowe. Kredytobiorca wypełnia taki prosty wniosek, a jedynym dokumentem, jaki będzie mu potrzebny do sformalizowania umowy, będzie jego dowód osobisty. Brak dodatkowych wniosków i zaświadczeń, w tym w szczególności zaświadczeń o zatrudnieniu czy o wysokości osiąganego wynagrodzenia, to kolejny atut, jaki posiada każdy szybki kredyt. Kredytobiorca podczas wypełniania wniosku poznaje wszelkie koszty dodatkowe oraz warunki, na jakich będzie dokonywać spłaty kredytu.

Wypełnianie wniosku

Sam wniosek kredytowy może być rozpatrzony w ciągu kilku minut, co w połączeniu z możliwością wnioskowania o kredyt w weekendy czy w późnych godzinach wieczornych, zdecydowanie podkreśla atuty tego rozwiązania. Równie krótki jest czas potrzebny na uruchomienie kredytu. W wielu firmach pożyczkowych kredyt będzie przelany na rachunek klienta najpóźniej następnego dnia roboczego. Niektóre z firm pożyczkowych stosuje uproszczone zasady dla klientów, którzy już korzystali z jej usług. W praktyce oznacza to, że od chwili wypełnienia wniosku kredytowego do chwili uruchomienia kredytu może upłynąć nawet kilka godzin. W przypadku niezaplanowanych wydatków i zdarzeń losowych takie rozwiązanie jest wręcz idealne.

Dodaj komentarz