18 stycznia, 2022

Jak się chronić przed nieszczęśliwymi wypadkami?

Jak się chronić przed nieszczęśliwymi wypadkamiNawet najostrożniejsi z nas mają świadomość tego, że bardzo trudno jest przewidzieć wszystkie niesprzyjające okoliczności, których możemy być ofiarami. Niestety, nie zawsze możemy być pewni tego, że czekają nas długie lata spędzone w zdrowiu i dostatku.Warto więc zapewnić sobie dodatkową ochronę na wypadek, gdyby coś potoczyło się niezgodnie z naszymi przewidywaniami. Taką ochronę daje ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Na co można liczyć?

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych polis, ubezpieczenie NNW różni się w zależności od tego, która z firm oferuje nam swoje usługi w tym zakresie. Co do zasady jednak ubezpieczyciel deklaruje gotowość pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji, wypłacenia tak zwanego zasiłku szpitalnego oraz zorganizowania opieki medycznej dla swojego klienta. Można się też spodziewać, że udzieli nam pomocy finansowej, jeśli dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, a także wypłaci świadczenie rodzinie, gdy ubezpieczony umrze. W pewnych sytuacjach można też oczekiwać, że ubezpieczyciel pokryje koszty, jakie generuje pogrzeb.

Od czego zależy pomoc?

Nie każda polisa NNW jest taka sama, nie mają jednak racji osoby przekonane o tym, że to ubezpieczyciel jest zawsze tym, który zręcznie manipuluje warunkami umowy, aby odnieść jak największe korzyści kosztem swojego klienta. Oczywiście, nie da się ukryć, że i takie sytuacje mają miejsce. Znacznie częściej jednak ewentualne nieporozumienia wynikają z różnych oczekiwań klientów oraz charakterystycznej dla nich niechęci do opłacania wyższej składki.

Firmy oferujące ubezpieczenia NNW charakteryzują się dziś dużą elastycznością, bez problemu można więc zdecydować się nie tylko na pomoc w jej standardowej formie, ale i na ubezpieczenie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Te ostatnie potrafi być nieco droższe, osoby decydujące się na taki krok zazwyczaj deklarują jednak, że nie żałują podjętej przez siebie decyzji. Nawet, jeśli z polisy nie trzeba korzystać, świadomość jej posiadania podnosi komfort życia.

Poznaj szczegóły na:

Dodaj komentarz