18 stycznia, 2022

Jak pomalować…?

Jak pomalować...?

Wiosna to czas remontów. Tu nie ma żadnych wątpliwości! Każdy z nas pragnie wyjść z zimowego marazmu i odświeżyć wnętrze.

Lecz przed tym krokiem jest mnóstwo pytań.

Jednym z nich jest to, jak pomalować sypialnię?

Warto wiedzieć, że kolory brązu i beżu bardzo sprzyjają odpoczynkowi. Te kolory wydają się idealne do sypialni, które jest przecież oazą spokoju i azylem po całodziennej pracy. Jeżeli chcemy mieć bardziej nowoczesne wnętrze, to proponuję wykorzystać kolory szaro – kremowe, które również ułatwiają relaks. Jeżeli te propozycję nie przypadły Wam do gustu i dalej zastanawiacie się jak pomalować sypialnię, to polecam rozważyć ten wariant. Jak już wcześniej wspomniałam ciepłe wnętrza zapewniają takie kolory jak ecru, beż czy biel. Ale żeby nie było nudno, proponuję jedną ścianę pomalować na przykład w kolorze ciemnej czekolady. Efekt będzie oszałamiający. Dla odważnych również polecam jedną ścianę lub jakieś elementy pomalować na ciemny fiolet.

Mały pokój

Skoro sypialnię mamy omówioną to czas zastanowić się nad tym, jak pomalować mały pokój, aby go nie przytłoczyć tylko optycznie powiększyć. Najprostszą metodą jest pomalowanie całego pomieszczenia jasnymi kolorami: biały, beżowy, jasno niebieski, zielony itp. Właśnie takie pastelowe kolory zarówno na suficie, jak i na ścianach spowodują, że całe pomieszczenie stanie się bardziej przestronne. A co w sytuacji, gdy koniecznie chcemy mieć ciemny kolor na ścianach? Wówczas jak pomalować mały pokój? Ważne jest to, że musimy ten kolor zastosować w całym pomieszczeniu, nie na jednej ścianie lub jej fragmentach. Dlaczego? Ponieważ monochromatyczna paleta barw sprawi, że pokój wyda się większy, nawet mimo tego, że jest ciemny. Warto również sufit pomalować jaśniejszym kolorem niż ściany. I ostatnia cenna wskazówka. Warto zastosować kontrastowe barwy. Możemy pomalować jedną ze ścian, półką, ramę okienną w kontrastowym kolorze. To bardzo ciekawe rozwiązanie.

Mam nadzieję, że te rady pomogą Wam w odpowiedzi na pytania: jak pomalować sypialnię oraz jak pomalować mały pokój.

Dowiedz się, jak wybrać dobrego malarza:

Dodaj komentarz