24 stycznia, 2022

Jak po kosztach wyremontować mieszkanie?

Jak po kosztach wyremontować mieszkaniePrzewidywane ceny wybranych produktów można sprawdzić w internecie i potem, za pośrednictwem sieci złożyć zamówienie.

Dla kobiet, które wolą tradycyjne zakupy, konieczna jest wyprawa do sklepu stacjonarnego. Przeciętny koszt pomalowania ścian i sufitu białą farbą zaczyna się od ok. 8 zł/m2 (w zależności od jakości). Farby kolorowe są droższe – od ok. 10 zł/m2. Cena dodatkowych akcesoriów malarskich nie powinna przekroczyć ok. 100 zł. Często, przed pomalowaniem pomieszczenia potrzebne jest też nałożenie gładzi, która pozwala wyrównać wszelkie krzywizny i uwypuklenia ścian. Metr kwadratowy gładzi to ok. 20 zł. By ściana lepiej trzymała kolor, warto zastosować też emulsję gruntującą (5kg to ok. 25 zł).

Jeśli decydujemy się na panele (ten typ podłogi to dobre rozwiązanie dla pomieszczeń, w których wilgotność nie przekracza 70%, a zatem wszystkich za wyjątkiem łazienki, czasem kuchni), przy wyborze modelu warto zwrócić uwagę na klasę ścieralności.

Najtańsze panele (klasa AC2) to wydatek od 19zł/m2, ale taka deska bardzo szybko się zarysuje (zwłaszcza, gdy właścicielka mieszkania słynie z zamiłowania do szpilek lub na podłodze hamuje rozpędzona kocica). Za panele dobrej jakości uważa się te o klasie AC3 i wyższej. Ich ceny zaczynają się od ok. 30 zł/m2. Do desek niezbędne będą listwy przypodłogowe w dopasowanym kolorze (od ok. 10 zł/szt). W montażu pomoże młotek (100 gramowy młotek ślusarski to wydatek ok. 10 zł) oraz piła ręczna (od ok. 70 zł), gilotyna do cięcia paneli (od ok. 180 zł) lub pilarka (ok. 500 zł i więcej). Ceny firanek i zasłon zależą od wzoru, jakości materiału oraz, a może przede wszystkim, marki firmy. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz