28 stycznia, 2022

Jak nie dać się wykiwać nieuczciwemu właścicielowi

Studenci szukający mieszkania do wynajęcia łódź nie powinni zapominać o kilku istotnych sprawach dotyczących umowy, gdyż źle skonstruowana może przysporzyć im sporo problemów. Wszystkie kwestie dotyczące mieszkania do wynajęcia Olsztyn powinny być omówione z właścicielem jeszcze przed podpisaniem umowy. Należy się z nim umówić odnośnie niektórych spraw. Istnieją bowiem tacy właściciele, którzy zostawiają dla siebie jeden komplet kluczy i lubią sprawiać niezapowiedziane wizyty, które w domu studentów często mogą kończyć się niezbyt przyjemnym wrażeniem, gdyż w lokalu może panować bałagan lub studenci mogą być ‘zmęczeni’ po imprezie, która odbywała się poprzedniego dnia.

Aneksy w umowie

Niektórzy właściciele także domagają się od osób poszukujących mieszkania do wynajęcia Poznań złożenia podpisu pod klauzulą mówiącą, że za każdorazowe zgłoszenie przez sąsiadów zakłócania ciszy nocnej czynsz wzrośnie przykładowo o 10%. Taki aneks w umowie jest niedopuszczalny i nie można do niego dopuścić, ponieważ gdy sąsiedzi nie są przychylni nowym mieszkańcom mogą zgłaszać zakłócanie ciszy nocnej z byle powodu. Ludzie naprawdę potrafią być złośliwi i należy mieć to na uwadze. Na samym początku należy także dogadać się z właścicielem mieszkania do wynajęcia Rzeszów odnośnie spraw związanych ze zwrotem kaucji.

Zwrot kaucji

Niektórzy żądają zwrotu kosztów za odmalowanie ścian, a jest to przecież normalne zużycie mieszkania, które wliczone powinno zostać w comiesięczny czynsz, który pobiera właściciel i niejednokrotnie przekracza on bagatela 2000zł! W umowie muszą być także spisane wszystkie meble i akcesoria, które są dostępne w mieszkaniu, tak aby po okresie rozliczeniowym nie okazało się, iż brakuje jakiegoś elementu, który nigdy w tym mieszkaniu nie był. Warto także kłócić się o każdą złotówkę kaucji, gdyż człowiek mający mieszkania do wynajęcia szczecin lubi sobie dorobić odbierając kawałek kaucji za byle bzdury. Istnieją nawet tacy ludzie, którzy domagają się dopłaty, co jest zupełnie niedorzeczne. Życie studenta nie jest wcale łatwe i szukając mieszkania do wynajęcia Toruń trzeba zwracać uwagę na każdy szczegół.

Dodaj komentarz