19 maja, 2022

Jak można zarobić na swoich mieszkaniach

 Jak można zarobić na swoich mieszkaniachPosiadając kilka nieruchomości zawsze mamy możliwość zarobienia na nich. Mało kto może pozwolić sobie na komfort utrzymania kilku mieszkań, jeżeli się w nich nie mieszka, dlatego ludzie coraz częściej wynajmują swoje lokale. Oczywiście najwięcej chętnych można znaleźć w miastach studenckich, gdzie studiuje kilkanaście tysięcy młodych ludzi. Niewielu z nich pomieści się w akademikach i zdecydowana większość szuka mieszkań na sprzedaż lub do wynajmu. Na jednym mieszkaniu, które będzie dobrze zlokalizowane w Krakowie można zarobić nawet dwa tysiące złotych, czasem nawet więcej.

Stan i lokalizacja

Wszystko zależy od stanu mieszkania, jego atrakcyjności, lokalizacji oraz jego wieku. Młodzi studenci najchętniej zamieszkaliby w luksusowych apartamentach, ale niewielu na nie stać, dlatego wynajmują oni nawet mieszkania o bardzo niskim standardzie, oczywiście idzie za tym niska cena wynajmu i mniejszy zarobek właściciela, ale jeżeli nie chce się inwestować to i się nie zarobi zbyt wiele. Najłatwiej można ogłosić swoje mieszkanie na darmowym serwisie gumtree, gdzie mnóstwo ludzi oferuje wynajem mieszkań, a studenci swoje poszukiwania zaczynają właśnie od tej platformy, gdzie można spotkać największą liczbę ofert. Coraz mniej osób szuka lokalu do wynajęcia w tradycyjny sposób, niemal wszyscy przerzucają się na nieruchomości online i tam szukają mieszkania idealnego dla siebie.

Kaucja i opłaty

Podczas wynajmu nie można zapomnieć o pobraniu kaucji, która gwarantuje zapłatę za ewentualne szkody wyrządzone przez lokatorów. Oczywiście nie można zaliczać do nich zwykłego zużycia jak zabrudzenie ścian lub inne podobne usterki, ale na przykład naprawa zniszczonego stołu zostanie już spłacona właśnie z kaucji. Mając swoje mieszkania wynajem będzie o wiele korzystniejszą opcją niż sprzedaż, gdyż będziemy mogli liczyć na stały zysk, w przypadku sprzedania lokalu trzeba się zadowolić jednorazowym zastrzykiem gotówki. Jednak osoby, które potrzebują dużej kwoty i mają mieszkania sprzedaż jest jedynym rozwiązaniem, ale nie można się z tym zbytnio spieszyć tylko czekać na klienta, który zaoferuje oczekiwane przez nas pieniądze.

Dodaj komentarz